Sanatçı Yayınları Atölyesi: KGA-I (SALT Ankara)’da…

Tasarım: Alper Kara Fotoğraf: Cemil Batur Gökçeer

SALT Ankara ve sanatçı inisiyatifi Torun iş birliğinde gerçekleştirilecek atölyenin katılımcıları, tasarımcılar Ata Kam, Amir Jamshidi ve Okay Karadayılar’ın eşliğinde kendi sanatçı yayınlarını üretecek.


Sanatçı yayınları Atölyesi: KGA-I
Tarih: 1-4 Aralık, 10.00-18.00
Yer: SALT Ankara Ofisi


Sanatçı yayınlarının tasarım ve üretim süreçleri inceleneceği 4 günlük atölyeye seçilen altı katılımcı, işlerinde özgün tipografik yorumların ön plana çıktığı Amir Jamshidi; yayımladığı kitaplar ciltleme, kağıt seçimi ve farklı dikiş yöntemleriyle dikkati çeken Ata Kam ve birçok sanatçıyla edit, kurgu ve tasarım alanlarında ortaklaşa işler üreten Okay Karadayılar eşliğinde projelerinin kitaplaştırılması için çalışacak.

Başvuru için iletişim bilgileri, katılım amacı ve planlanan proje fikrinin detaylarına dair bir metin ile projeden görseller içeren bir dijital portfolyo linkinin 21 Kasım’a kadar iletilmesi gereklidir. Torun ekibi ve atölye yürütücülerinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek katılımcılar 24 Kasım’da e-postayla bilgilendirilerek davet edilecektir.

Program dili Türkçe’dir. Katılım ücretsizdir. Katılımcıların atölyede kullanacağı malzemeyi temin etmesi beklenmektedir.

Başvuru ve daha ayrıntılı bilgi için:
info@torun-web.com


Amir Jamshidi:
Amir Jamshidi grafik tasarımcı. Ankara’daki sanat inisiyatiflerden Yumuşak Ğ ve Torun’un tasarımcı ve kurucularındandır. Basılı ve çevrimiçi yayınlar ile görsel kimlik ve kültür sektörü için tasarımlar üreten Studio Pul’da çalışmalarına devam etmektedir.

Ata Kam :
Ata Kam kendiliğinden örgütlenen kolektiflerle, sanatçılarla iş birliği içerisinde çeşitli çoğaltım yöntemlerini kullanarak yayınlar üretmektedir.

Okay Karadayılar :
Oktay Karadayılar grafik tasarımcı. İmkanmekan (2007-2011) adlı kamusal mekân için think-tank girişimi ve Bandrolsüz adlı sanatçı kitabı yayıncıları kolektifinin kurucularındandır. Frederic Lezmi ve Kerimcan Güleryüz ile hayata geçirdiği Book Lab projesi, kariyerinin ortasındaki sanatçıların kitap mecrasıyla tanışması ve kitap üretmesini sağlamaktadır.