Ünlü Fransız Tasarımcı WILMOTTE (Koleksiyon) için ANATOLE Serisini Tasarladı…

Yaşam alanlarında fark yaratan tasarımlarıyla hayata dokunan Koleksiyon, dünyaca ünlü Fransız tasarımcı Jean Michel Wilmotte’la iş birliğine başladı. Tasarım dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Wilmotte’un Koleksiyon’a özel olarak tasarladığı ürünler Paris’te çok özel bir davetle tanıtıldı.

Koleksiyon, şu anda dünyada 20 den fazla ülkede sürmekte olan 100 projeyi yürüten;  şehir planlamadan mimariye kadar çok farklı dallarda projeleri olan ve Fransa tarihinde sadece 3 mimara verilmiş olan Academician rütbesi ile ödüllendirilen Jean Michel Wilmotte ile çalışmaya başladı.

Jean Michel Wilmotte’un Koleksiyon için hazırladığı; geleceğin çalışma alanlarına yönelik iç mekan ve mobilya tasarımları, Paris Station F. binasında düzenlenen özel bir davette tasarım ve iş dünyasına duyuruldu. Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye ressam Pablo Picasso’nun torunu Olivier Picasso’dan Avrupa Parlamentosu üyesi Geoffroy Didier’e kadar pek çok önemli isim katıldı.

Fransız Tasarımcı Wilmotte ve Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan

Wilmotte ile yaklaşık iki yıllık bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Koray Malhan, “Bu uluslararası iş birliği sayesinde Türkiye’yi öncü ve farklılıklar öneren bir çizgi ile yurtdışında temsil etme fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi.

Ünlü tasarımcı Jean Michel Wilmotte, Türkiye’de yaratıcılık odaklı yaşam alanları üzerine düşünen ve üretim yapan Koleksiyon için modüler ofis masalarından, aydınlatmaya, mekan içinde mekan yaratan bölücü panel sistemlerinden dinlenme ünitelerine kadar pek çok ürünü barındıran Anatole serisini tasarladı.

Le Monde’e taşınan iş birliği

1944 yılından beri yayın hayatına devam eden ve dünyanın en yüksek seslerinden biri olan Fransız Le Monde Gazetesi de iş birliğini sayfalarına taşıdı. Le Monde haberi, “Tasarımcı Wilmotte Anatole’de ofis hayatını yorumladı” başlığıyla yarım sayfa olarak ele aldı. Fransa’nın en büyük gazetesi Le Monde’de Türk markası Koleksiyon için tasarlanan bu projede koltukları, ofisleri, paravanları yeniden kurgulayan Fransız tasarımcı Wilmotte’un ünlü ressam ‘Piet Mondrian’ motiflerinden ilham aldığından da bahsedildi.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir.

Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.