Kenan Güvenç “Mimarlıkta Düzen Kavramının KAHN-VENTURI Üçgeninde Açılışları” Etkinliğiyle P’NOTta!

P‘not etkinlikler dizisi kapsamında konuklarını ağırlamaya devam eden Ace Mimarlık’ın bir sonraki etkinlik konuğu “Mimarlıkta Düzen Kavramının Kahn-Venturi Üçgeninde Açılışları” başlığıyla Kenan Güvenç olacak.

Etkinlik 01.11.2018 Perşembe günü saat 19:00’da Ace Ofis’te gerçekleşecek. Katılım durumunuzu bildirmek için 0312 439 68 38-39-40-41 numaralı telefonlardan Ace Mimarlık’a ulaşabilirsiniz.

Etkinlik, katılamayanlar için Ace Mimarlık’ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır. Diğer etkinlikler ise yine bu hesaplardan güncel olarak takip edilebilir.


Kenan Güvenç:
1986 ODTÜ Mimarlık mezunu olan Kenan Güvenç, 1994’ten itibaren Gazi Üniversitesi ile başlayarak, en uzunu Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 10 yıl olmak üzere ve ayrıca Kocaeli Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesinde dersler verdi, Sakarya Üniversitesinde çalışmalar yaptı. 2015’ten bu yana Kıbrıs’ta, Girne Amerikan Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Güvenç, mimari proje yarışmalarında, 1986’da 14 sınıf arkadaşının kurduğu ülkenin belki de ilk tasarım komünitesi ve birlikte çalıştığı öğrenciler ve arkadaşlarından oluşan ekipler ile 2009’a dek 2’si uluslararası , 3’ü birincilik olmak üzere 33 ödül kazandı. Bunlardan Gülnur Özdağlar ile katılıp birinci olduğu Fethiye Kültür Merkezi 14 yıl sonra inşa edildi ve Mimarlar Odası 2004 Ulusal Sergisi yapı Dalı Ödülü kazandı. Kayaköy Öğrenci, 2011 Archiprix, Erbaa Çamlık ve Eskişehir Meteorik Boşluk yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. Alaylı olarak mimarlık ve mühendislik ofislerinde uzun yıllar teknik ressamlık yaptı. İnce yapı ve alt yapı şantiye, kısa bir süre restorasyon işleri sorumluluğu üstlendi. 1994-1997 arasında Murat Uluğ ile birlikte Mimarlar odası Mimarlık dergisi eş-editörlüğünde bulundu. TMÖB 1993 Gökçeada’dan başlayarak 11 öğrenci buluşmasında atölye açarak, konuşmacı olarak hazır bulundu. Mimarlık kültürü alanlarını süpüren 6’sı uluslararası, 82 yayını var. 2006 dan bu yana yazmakta olduğu Çakılın Yuvarlaklığı /tasarımın akıl-politiği kitabını yayına hazırlıyor. Ayrıca ” ho! yeryüzü kuvveti” kurucu ve aktivistidir.