Cevdet Mehmet Kösemen’in “KAYBOLAN ŞEHİR” Kitabı Üzerine Sunumu (Mimarlar Derneği 1927)’de…

Mimarlar Derneği 1927, 23 Ekim Salı günü saat 19:30’da Cevdet Mehmet Kösemen’in katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Kaybolan Şehir: İstanbul Apartmanlarının El Yapımı Apartman Tabelaları” başlıklı sunuma ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı ve araştırmacı C. Mehmet Kösemen, Libra Yayınları’ndan basılan kitabı “Kaybolan Şehir” – “The Disappearing City”i tanıtacak, İstanbul’u semt semt gezerek eski apartmanların el yapımı tabelalarını ve gözden uzak mimari detaylarını arşivlediği çalışmanın detaylarını katılımcılar ile paylaşacak.


Cevdet Mehmet Kösemen:
Cevdet Mehmet Kösemen 1984 Ankara doğumludur. 2002-2003 yıllarında Cornell Üniversitesi, New York, ABD’de eğitim hayatına başlamış, ardından 2007 yıllında Sabancı Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü (VACD) bitirmiştir. 2007-2008 yılları arasında Goldsmiths College’da yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.“Osman Hasan and the Tombstone Photographs of the Dönmes”, “All Yesterdays – Speculative Views of Dinosaurs and Other Prehistoric Animals” gibi kitapların yazarı olan Kösemen, reklam ajansları ve müzelere editörlük desteği vermekte, ayrıca kendi kitap ve resim projelerini devam ettirmektedir.

Sanatçının web sitesi ve çalışmalarına www.cmkosemen.comve instagram.com/cmkosemen adreslerinden ulaşabilirsiniz.