(Lucite International) ve (Ak-taş)’tan AKRİLİK TASARIM YARIŞMASI

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret AŞ, çalışmalarının 25.yılını kutlamak ve Türkiye pazarına olan bağlılıklarını göstermek için akrilik ile tasarım üzerine öğrenci yarışması düzenliyor.

“Geleceği Şekillendirmek” teması ile Türkiye’de ilk defa düzenlenecek yarışmada amaçlanan tasarım öğrencilerini, inovasyona öncülük etmeye ve sürdürülebilir bir geleceği şekillendirme potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya keşfetmeye davet etmek.

Alanlarında uzman, deneyimli ve seçkin jüri heyeti farklı disiplinlerden geliyor ve şu isimlerden oluşuyor: Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Arif Özden, İç Mimar Atilla Kuzu, Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Denkel, Mimar Doç.Dr. Ece Ceylan Baba, Sanatçı Günseli Kato, Mimar Melike Altınışık ve Mimar Şebnem Buhara.

Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları seçecek.

Ödüller:
1.’lik ödülü 2.000 EUR ve “Tasarımın Arka Planı” özel video çekimi
2.’lik ödülü 1.000 EUR
3.’lük ödülü 500 EUR
Mansiyon 250 EUR (jüri takdirinde)

İstanbul’un farklı üniversitelerinde tanıtım toplantıları ile süreç devam ediyor. Yarışma 2018/19 öğretim yılında mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine açık. Başvurular 31 Aralık 2018’e kadar www.acrylicdesignawards.com adresi üzerinden yapılacak.