(Prototipleme Lab)’dan HACKING EVERYDAY OBEJCTS Workshop Serisi…

Masa lambamız arada söylediklerimizi anlasa ne güzel olurdu.
Sarılarak yattığımız oyuncak ayı bizi sabahları dürterek kaldırsa. Dolapta çürümeye terk edilmiş patateslerle bir elektronik davul seti kursak?

“Hacking Everyday Objects” workshop serisinde günlük hayatta kullanılan objeler ‘’hack’’leniyor. Toplamda 12 saat sürecek çalışmada önce üretim teknolojileri, kod yazma ve temel elektronik devre oluşturma gösterilecek. Sonrasında öğrenilen bilgiler kullanılarak seçilen objelerler hack’lenip dijitalleştirerek alışkın olunan işlevlerinden başka bir hale büründürülecek.


Program:

09/10/2018 Salı 17:30 – 20:30 – Hack’leme kavramı; brainstorming ve bodystorming teknikleri ile yeni fikir geliştirme ve prototiplemeye giriş.

11/10/2018 Perşembe 17:30 – 20:30 – Dijital ve fiziksel prototipleme teknikleri: sensörler ve etkileşim, 3B Yazıcı, lazer kesici uygulamaları

16/10/2018 Salı 17:30 – 20:30 – Getirilen ürünler üzerinden ileri dönüşüm, tasarım ve hack’leme süreci

18/10/2018 17:30 – 20:30 – Perşembe Çarşamba – Hack’leme sürecini bitirme, süreç sunumu ve sergi

Kontenjan 12 kişi ile sınırlı olan workshop’un eğitim dili Türkçe’dir.
Katılımcıların kullanacakları Arduino Seti kendilerine hediye edilecektir.

Ücret: 600 TL
Biletler: https://www.biletino.com/event/eventdetail/5394


Eğitmenler:

Atılım Şahin:
Atılım Şahin, Makina Mühendisliği (İTÜ BSc.), Endüstri Ürünleri Tasarımı (İTÜ MSc.) ve Interaction Design (Malmö University Msc.) gibi alanlarda eğitim aldı. Geçmişte bu disiplinlerin kesişiminde yer alan farklı iş kollarında tasarım mühendisliği, satış direktörlüğü, proje koordinatörlüğü gibi pozisyonlarda çalıştı. Bunlar olurken bir yandan sahne sanatları ile ilgilendi. Yaklaşık 10 senedir tiyatro ve performans sanatları üzerine üretiyor. Şu anda farklı disiplinlerden gelen kişilerin aynı çatı altında birlikte üretebilmesine olanak sağlayan ATÖLYE’de Komünite ve Prototipleme Lab Yöneticiliği yapıyor.

Mertcan Avcı:
1994 yılında Bursa’da doğdu. Kendi oyuncaklarını yapıp oynayan bir çocuk olarak büyüdü. İlgi alanları olan yazılım, elektronik, mekanik ve sosyal mühendisliği tasarımla birleştirmek için İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okudu. Şu anda ATÖLYE’de Prototipleme Lab Sorumlusu olarak çalışıyor.