Mimar SERGEI TCHOBAN’ın Sunumu 21 Eylül’de Taşkışla’da…

Mimar Sergei Tchoban’ın, GAD Foundation tarafından organize edilen sunumu 21 Eylül’de İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü’nde saat 17:00’da yapılacak.


Tarih: 21 Eylül 2018
Saat: 17:00-19:00
Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü Nezih Eldem Konferans Salonu

Sergei Tchoban:
Sergei Tchoban 1962’de Rusya’da doğdu. Tchoban St Petersburg Academy of Arts’dan mezun olduktan sonra çalışmalarına devam etmek için Almanya’ya yerleşti. Burada modernizmi esas tutarak çalışmalarında ifade, anlatım tekniği ve çizime ağırlık verdi.

1995’de Berlin merkezli bir pratik olan Tchoban Voss Architekten’e ortak olduktan sonra  2006’da Sergey Kuznetsov ile Moskova’da SPEECH ofisini kurdu. 2009’da kurduğu Tchoban Vakfı 2013’de Berlin’de Mimarlık Çizim Müzesi’ne (Museum for Architectural Drawing) dönüştü. 2010 ve 2012 yıllarında Venedik Mimarlık Bienali’nde Rus Ulusal Pavyonu’nun küratörü oldu. Ayrıca 2015 yılında EXPO Milano için Rus Pavyonunun yapımını üstlendi. Eserleriyle birçok prestijli ödüle layık görülen Tchoban’ın Berlin ve Moskova’da ofisleri bulunmaktadır. Bugüne kadarki en ünlü projeleri arasında Moskova’daki Federasyon Kulesi, Berlin’deki Dom Aquarée City Quartier, Expo Forum ve St. Petersburg’daki Nevskaya Belediye Binası (Evgeny Gerasimov ve Ortaklarıyla birlikte), Kazan Su Sporları Sarayı; Berlin’de Cubix Sineması, Yahudi Kültür Merkezi ve Berlin Sinagog Chabad Lubavitch, Milano’da EXPO 15’te Rusya’nın Pavyonu ve Berlin Mimari Çizim Müzesi’nin (Sergey Kuznetsov ile) binası bulunuyor.

Aynı zamanda Architecturel Drawings sergisi dünyanın çeşitli yerlerinde sergilenmeye devam ediyor.