(Seranit) LONDRA’da Showroom Açıyor!

Seramik ve porselen sektörünün yenilikçi ve uzman markası Seranit, Londra’daki ilk showroomunu, 12 Eylül’de Türk Ticaret Merkezi’nde açıyor. İngiltere’nin en önemli tasarım ve mimarlık merkezlerinden olan Clerkenwell’de bulunacak showroom, Seranit’in yüksek kaliteli ve özgün tasarımlı portföyünü batı Avrupa pazarıyla buluşturacak.

Açılışı 12 Eylül 2018 Çarşamba günü Sayın Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan Türk Ticaret Merkezi, Londra’da mimarlık ve tasarım açısından uluslararası ölçekte öneme sahip markaların ve ofislerin toplandığı Clerkenwell Road’da konumlanıyor. Türkiye’den firmalara ait bağımsız bölümler ve toplantı salonu, sekretarya gibi ortak alanlarla hizmet verecek olan Türk Ticaret Merkezi (Turkish Trade Center), zemin katı ile birlikte toplam 5 kat ve 1.155 m2’den oluşuyor.

Seranit’in Türk Ticaret Merkezi’nde yer alacak olan bağımsız bölümü, 52 m2 showroom alanı ve 8 m2 ofis alanı ile Seranit’in londra’daki ilk resmi showroomu olma özelliğine sahip olacak. Markanın zengin ve yenilikçi portföyünü batı Avrupa’daki kullanıcılarının beğenisine sunacak olan showroom, ulaşımı kolay ve stratejik konumu sayesinde Seranit’in hem Türkiye’den hem de yurtdışından kuracağı ortaklıklarda önemli rol oynayacak.

Aynı zamanda mimarlık ve tasarım firmalarını da bünyesinde toplayacak olan Türk Ticaret Merkezi’nin imkan sunacağı işbirlikleriyle tüm üyelerine daha fazla fayda sağlaması öngörülüyor. 12 Eylül’deki resmi açılışın ardından Türk Ticaret Merkezi, Ekim ayında yapılması planlanan özel bir etkinlik ile bölgedeki seçkin mimarlık ve proje ofislerinin ziyaretine açılacak.

Adres:
Turkish Trade Center  26-29 St Cross Street, London, EC1N 8UH


Seranit:
1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan yüksek teknolojiye sahip modern tesislerinde faaliyet göstermektedir. Ürettiği her ürünü standartlara uygun olarak yüksek kalite anlayışı ile üreten Seranit, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile dünyanın önemli oyuncuları arasında yer almakta ve toplam üretiminin büyük bir oranını yurtdışına ihraç etmektedir. Seranit; sahip olduğu yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünleri ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite ve tasarımlarıyla da sektörde fark yaratmaktadır.

Tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketine sahip olan Seranit, başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iFAwards ve RedDotAwards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi. Bunun yanı sıra 2 yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla dünyanın ilk porselen duş karosunu geliştiren Seranit, 2016 yılında Aquanit ile dünyanın en büyük ve kapsamlı tasarım yarışması olan A’ Design Award’da Silver ödülünü, ayrıca yine Aquanit, Duostone ve Seravista Porselen Basamak ürünleriyle katıldığı XONE – Seramik Tasarım Yarışması’ndan ödüller elde etti.