PUZZLE Yapısıyla Ofislerin Enerjisini Yükselten Tasarım: Piuma

Tasarımı odağına alarak ofis dekorasyonuna özel koleksiyonlar geliştiren ADDO, Sezgin Aksu tasarımı Piuma ile tekdüze raf sistemlerine dinamik bir yorum getiriyor. Işığı kesmeden ve fazla yer kaplamadan istenilen bölmelerine yerleştirilen küp şeklindeki dolap ünitesi,akustik süngerler, metal ve lake raf seçenekleriiletasarlanan Piuma, çarpıcı renkleri ve puzzle görüntüsü ile ofislerin en eğlenceli üyesi olmaya aday.

Tasarımın hayatın her alanında önem kazanmasından yola çıkarak çalışma hayatına özel ürünler geliştiren ADDO, çok yönlü kullanıma olanak sağlayan raf sistemi Piuma ile ofislere yeni bir soluk getiriyor. Sezgin Aksu tasarımı Piuma, açık ofislerde kullanılan ayırıcı panellerin ışığı kesmesi sorununa da açık bölümlü şeffaf yapısı ile çözüm getiriyor. Dolap üniteleri ve rafların yanı sıra istenilen bölmede kullanılan renkli sünger, eğlenceli görüntüsü ile beraber akustik düzenlemeye de yardımcı oluyor.

ADDO Konsept Danışmanı Sezgin Aksu, Piuma tasarımında tekdüze ve karanlık raf sistemlerinden farklı olarak iletişime açık, renkli ve eğlenceli bir ürün olması fikriyle yola çıktıklarının altını çiziyor. Aksu, “Piuma’nın şeffaf yapısı yeni nesil ofislerin sosyalliğine uyum sağlayacak. Sadece duvar önü kullanımına açık raf sistemlerinden farklı olarak Piuma, freestanding kullanımına da oldukça elverişli. Işığı kesmiyor ve böylelikle mekânı olduğundan küçük göstermiyor. Bölmelerde kullanılan renkli süngerlerin eğlenceli yapısı aynı zamanda akustik düzenlemede de fayda sağlıyor. Değişik aksesuarla da tamamlandığında Piuma, kullanıldığı alanda dinamizm katıyor” diyor.