7. Doğal Taş Tasarım Yarışması için SON BAŞVURU TARİHİ: 24 Ağustos

Türk doğal taşlarının tasarımcı ve mimarlara tanıtılarak günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve endüstriyel olarak üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanması amacıyla İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Doğal Taş Tasarım Yarışması’na son başvuru tarihi: 24 Ağustos 2018.

Mimari, Kentsel Alanlar, Dekoratif Ürünler, Mobilya, Yaşam Alanları (Duvar, Zemin) için Yeni Yaklaşımlar ve Uygulamalar, Banyo ve Mutfak, Kamusal Alan Heykelleri konu başlıklarında ve üç farlı kategoride en iyilerin belirleneceği yarışmanın ödül töreni ise bu yıl Ekim ayında düzenlenecek organizasyonla sahiplerine takdim edilecek.

Türkiye’de doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını artırıcı, özendirici yeni tasarımın yanı sıra yeni ürünlerin ortaya konması için yola çıkan yarışmada geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yıl da projeler dijital kanal üzerinden İMİB’e iletilecek. Son başvuru tarihi olan 24 Ağustos 2018’e kadar, http://www.dogaltastasarimyarismasi.com/ adresi üzerinden sadece online başvuru sistemi ile başvuru yapılabilecek.

Türk taşlarının kullanılmasının zorunlu olduğu yarışma kapsamında doğal taşın teknik özellikleri ile endüstriyel olarak üretilebilir olmasına dikkat edilecek. Öğrenci, Uluslararası Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere üç farklı kategoride yarışabilecek ve yarışmacıların ekiplerinde en fazla 10 kişi olabilecek.

ÖDÜLLER

Profesyonel Kategori
Birincilik Ödülü: 15.000 TL
İkincilik Ödülü: 10.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 7.000 TL

T.C.Öğrenci Kategorisi
Birincilik Ödülü: 10.000 TL
İkincilik Ödülü: 5.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL

Uluslararası Öğrenci Kategorisi
Birincilik Ödülü: 2.000 Euro
İkincilik Ödülü: 1.000 Euro
Üçüncülük Ödülü: 500 Euro

Ayrıntılı bilgi için: www.dogaltastasarimyarismasi.com