(VitrA), DOĞAYI Yüzeylere Taşıyor!

Urban Blue

Doğadan renkler, akışkan formlar ve farklı yüzeyler, VitrA’nın 2018 için hazırladığı karo koleksiyonuyla hayat buluyor. VitrA, insanlara verdiği huzurla iç mekan tasarımları için ilham kaynağı olan doğayı, teknolojinin yardımıyla yüzeylere taşıyor. Pearlart, Statua, Bern, Urban Blue, Slatemix, Aspenwood ve Marmori serileri, doğanın huzurundan vazgeçmeyenler için ahşap, doğal taş ve mermerin tutkusunu yakalıyor.

33×100 cm ölçülerindeki duvar karolarından oluşan Pearlart ve Clayart serileri, büyük ebat avantajı ve daha az derz kullanımı sayesinde, ferah ve hijyenik mekanlar yaratılmasına olanak tanıyor. İncinin huzurunu bronzun çarpıcı etkisiyle dengeleyen Pearlart, mekanlara mücevher ışıltısı katıyor. Altın damarlı Calacatta mermerini yeniden yorumlayan Statua seramik serisi, klasiğin eskimeyen çizgilerini modern bir tasarımla birleştirerek duvarlara yansıtıyor. 40×80 cm ebadındaki Bern duvar karoları ise klasik mermer görünümünü modern tasarımın güncel çizgileriyle yeniden yorumluyor.

VitrA’nın yeni porselen karo serilerinden Urban Blue ve Slatemix, doğal taş görünümüyle mekanları ferahlatıyor. Iconic Awards’tan Best of the Best ödülünü alan Urban Blue, tasarım dünyasının yükselen trendi blue stone taşının çarpıcı güzelliğini, antrasit ve gri tonlarıyla yeniden yorumluyor. Ardesia taşından esinlenilerek tasarlanan Slatemix ise tuğla ve küçük kare ebatlı seçenekleriyle mekanları zamansız ve şık kılıyor. Porselen karo serilerinden ahşap görünümlü Aspenwood, 10 farklı renk alternatifi sayesinde, hem geleneksel ahşap tonlarını hem de modern gri ve vizon tonlarını sevenlere hitap ediyor. Mermer görünümlü Marmori ise klasik mermerlerin en seçkin sekiz örneğini bir arada sunuyor.