Kayseri MOBİLYAKENT’e (Alarko Carrier) Konforu…

Kayseri’de 300 bin metrekare alana kurulan Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli 19XR santrifüj kompresörlü su soğutmalı soğutma grubu ve Carrier/Automated Logic marka bina yönetim sis­temi kullanılıyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak planlanan Mobilyakent Kayseri’de, atölye düzeninde mobilya üreten küçük işletmeleri, modern teknolojiyle donatılmış “ortak kullanımlı” iş yerlerinde bir araya getirecek.

TOKİ tarafından “Mobilya Altyapısını Güçlendirme Projesi” kapsamında inşa edilen Mobilyakent Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Kocasinan Belediyesi’nin işbirliği ile hayata geçiyor. 700 küçük işletmeyi bir araya getirecek ev-ofis dekorasyon merkezinde iş yerlerinin en küçüğü 92, en büyüğü ise 1847 me­trekare genişliğinde inşa ediliyor.

Çevreye zarar vermeyen üstün verimlilik

Mobilyacıların modern şartlarda üretim imkanına kavuşacağı Mobilyakent’te soğutma sistemi için 5 adet Carrier ürünü 19 XR santrifuj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi. Carrier 19XR su soğutmalı Ev­ergreen® soğutma grubu, çevreye zarar vermeden üstün ver­imlilik sağlıyor. Sınıfında en yüksek verime sahip olan 19XR su soğutma grupları; artırılmış yüzey alanı, yüksek teknoloji borulama ve yüksek verimli mo­toruyla dikkat çekiyor. Hermetik sıkıştırma özelliği, modüler yapısı, pozitif basınçlı tasarımı ve yalıtımı, elektrik kutusu bağlanabilmesi gibi özel seçenekleri ile sektöründe öncü verimli cihazlar arasında yer alıyor.

Bina yönetim sistemi kapsamında tüm HVAC ekipmanları Carrier/Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımı ile çalışıyor. Her türlü işletim sisteminde çalışabilen (Windows, Linux, MacOS vb.) WebCTRL yazılımı, hiçbir ek yazılım kurulumuna gerek kalmadan yalnızca bir tarayıcı (Internet Explorer, Safari, Chrome vb.) ile son kullanıcının sisteme müdahale etmesine imkan tanıyor. Sistemin geçmişteki arızalarını veya tepkilerini ise görsel olarak oynatıp-durdurma imkanı sağlayarak, işletme ve kontrol imkanını kolaylaştırıyor.