(REHAU), SÜRDÜRÜLEBİLİR Bina Ödülü Kazandı!

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon sistemleriyle ön plana çıkan REHAU, Build 2018 tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” kapsamında 2018’in “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” seçildi.

Avrupa’nın en önemli sürdürülebilir bina organizasyonlarından biri olan Build 2018, yeşil binalarda yapılan çalışmaları ödüllendirdi. “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” başlığında “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” ödülüne layık görülen REHAU, karbon ayak izini azaltma çalışmaları ve geri dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla takdir kazandı.

Avrupa’nın en önemli ödül organizasyonlarından birinde yer alan REHAU, geri dönüşüm konusundaki taahhütleriyle ön plana çıktı. 2020 yılına kadar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ürünlerinin yarısından fazlasını, Blaenau’daki fabrikalarında ihtiyaç duyulan yeni teknoloji yatırımına katkı olarak desteklemeyi planlayan REHAU, Manchester’daki PVCR geri dönüşüm tesisinin satın alınmasını da planları arasına ekledi.

REHAU’nun kazandığı ödül, şu anda Ross-on-Wye resepsiyonunda sergilenen bir sertifikanın sunumuyla tanınıyor. Ödül kabinine gitmek için de bir kupa alması beklenen REHAU, yakın zamanda duyurusu yapılacak ek bir ödülün de sahibi olacak.


REHAU:
REHAU, sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon için ileriye dönük ve bütünsel çözümler sunar. Buradaki odak, enerji verimli yapı, yenilenebilir enerjilerin kullanımı ve su yönetimi gibi konular üzerindedir. REHAU, pencere, bina teknolojisi ve inşaat mühendisliği alanlarında sofistike sistem çözümleri ile müşterilerine güçlü bir ortaktır. 170’den fazla yerde yaklaşık 20.000 çalışanı ile, bağımsız aile şirketi, dünya çapında pazara ve müşteriye yakın olmayı hedeflemektedir.