Tasarımın Gücü (ADDO) ile (BMC) OFİSİnde!

Yarım asırlık tecrübesiyle Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, 1100 m2 alan üzerine konumlanan Pendik Teknopark ofisinde tercihini ADDO tasarımlarından yana kullanıyor. Türkiye’nin üreten gücü BMC, güçlü marka kimliğini yansıtan ofisini ADDO’nun Bridge, CEO, East, Wing ve Cube ürünleri ile tamamlıyor.

Sağlıklı, çevreye duyarlı ve teknoloji ile entegre iş ve yaşam alanları oluşturmaya yönelik tasarım çözümleri geliştiren ADDO, referanslarına nitelikli projeleri eklemeye devam ediyor. Ofiste yaratıcılığı tetikleyen tasarım olgusu ve konforu buluşturarak özgün projelere imza atan ADDO, yarım asırlık tecrübesi ile ticari ve askeri araç üreticileri arasında sektör devi olan BMC’nin Teknopark ofisinde ‘yeni nesil ofis’ kavramını yeniden yorumluyor.

Çalışma alanlarında iletişime açık ve üretkenliği simgeleyen Bridge Koleksiyonu…

Türkiye’nin inovasyon Merkezi Teknopark’ta yer alan Tones Mimarlık’ın gerçekleştirdiği proje, teknolojik & sosyal yapısıyla dikkat çekiyor. Teknopark ofisinde gerçekleştireceği Ar-Ge faaliyetleriyle birlikte teknolojik üretimi desteklemeyi hedefleyen BMC, çalışma alanlarında ADDO’nun iletişime açık yapısıyla dikkat çeken ve köprü fikrinden yola çıkan Sezgin Aksu tasarımı Bridge masaları kullanıyor. Bridge koleksiyonu,  bir köprünün bağlayıcılığından yola çıkarak, karşılıklı etkileşimi, birbirine yönlenen iletişim üretkenliğini ve bilgi paylaşımını şeffaflaştıran özgün tasarım çizgisini projeye yansıtıyor.

Yönetici masalarında CEO’nun asil formu

Yönetici masalarında alışılagelmiş keskin tasarımlardan uzak, modern, çarpıcı ve şık bir seçim olarak CEO tercih ediliyor. Addo Design Team tasarımı olan CEO, kahverengi ve grinin klasik şıklığını ahşabın sıcak yüzeyi ile birleştiriyor. Yönetici ofislerine yeni bir alternatif getiren tasarım, asil formuyla kurumsal ifadeyi güçlendirerek prestij sağlıyor.

Wing, East ve Cube koltuklarla renklenen tasarım çizgisi

Bridge serisinden seçilen toplantı masaları, gri ve krem renk East ve Wing koltuklarla kombinlenerek modern bir görüntü yakalanıyor. East, geometrik tasarım yaklaşımıyla oldukça farklı bir yapıya sahip. Kumaş, deri ve suni deri kaplanabilen koltuğun tefrişli kolçağı, bu tasarımı benzer koltuklardan farklılaştırıyor. Wing koltuk ise, bulunduğu yerde sıcaklık hissi veren fonksiyonel bir ürün alternatifi olarak dikkat çekiyor. Sezgin Aksu tarafından tasarlanan Wing koltuk, masif ahşap ve metal olmak üzere 12 farklı ayak seçeneği, başlıklı ve başlıksız olarak tasarlanan özgün yapısı, sırt ve başlık olmadan puf şeklinde kullanım seçeneği ile özel bir tasarım ürünü… Sosyal alanlar için tasarlanmış modern bir oturma grubu olan Cube ise, BMC ofisin sade & şık tarzına tam uyum sağlıyor. Yönetici odalarında krem rengi Cube takım ile sosyal ve profesyonel bir görüntü oluşturuluyor.