[Proje]: Borusan Oto Vadi

Proje Adı: BORUSAN OTO VADİ,

JLR SHOWROOM-SERVİS ALAN,

KAĞITHANE, İSTANBUL, 2018

Mimari: İKİ DESIGN GROUP

İç Mimari: 2B DEZIGNED

İşveren: BORUSAN OTOMOTIV

2B Dezigned Kurucusu Mimar Beril Demircioğlu ve ekibi ile Borusan Otomotiv Kurum Kimliği & Yapı Planlama biriminin tasarladığı Borusan Oto Vadi projesi, yalın mimarisi ve iç mekanlarının ferahlığı ile dikkat çekiyor.

2B Dezigned Kurucusu Mimar Beril Demircioğlu ve ekibi ile Borusan Otomotiv Kurum Kimliği & Yapı Planlama biriminin tasarladığı, Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdüren Borusan Otomotiv Yetkili Satıcısı ve Yetkili Servisi Borusan Oto, ARCH Concept olarak adlandırılan Jaguar Land Rover showroom ve servisini İstanbul Vadipark’ta hizmete açtı. Yalın mimarisi ve iç mekanlarının ferahlığı ile dikkat çeken proje, 25 Mayıs 2017-26 Ocak 2018 periyodunda gerçekleştirildi.

Toplam 12.500 m2’lik kullanım alanı üzerine inşa edilen Borusan Oto Vadi’de, 19 araçlık showroom’un yanı sıra, satış sonrası bölümde toplam 32 adet iş alanı yer alıyor. Mekanik atölyede 17 adet mekanik lift, 1 adet KDS, 1 lastik bakım değiştirme alanı; kaporta atölyesinde 3 adet iş alanı; boya atölyesinde 1 adet boya fırını, 1 adet kurutma alanı ve 2 adet astar alanı; yıkama atölyesinde ise 2 yıkama alanı ve 4 kuaför bulunuyor. Binada ayrıca araç servise götürüldüğünde hızlı kontrol ve inceleme yapılan 2 adet drop off alanı da mevcut.

2B Dezigned:
Mimar Beril Demircioğlu tarafından 2010 yılında kurulan 2B Dezigned, tasarım bilinci ile birlikte mimari ve iç mimari projeleri üzerinde çalışan bir tasarım, projelendirme ve uygulama ofisidir. Mimar, iç mimar ve tasarımcılardan oluşan deneyimli ekibiyle yurt içi ve yurt dışı projelerde ofis, otel, konut, restoran gibi farklı fonksiyon ve ölçeklerden oluşan tasarım projeleri kapsamında hizmet veriyor. 2B Dezigned’ın referansları arasında; Borusan Otomotiv, Borusan Sanat, Borusan Kocabıyık Vakfı, Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Oto, Toros Tarım (Tekfen), 38-30 Çiftliği, Kimteks Kimya Tekstil Ürünleri Tic. A.Ş., Bilgili Holding, Pozitron, Park Hyatt Hotel İstanbul ve Clarins gibi birçok marka yer alıyor.


Bitirme İşleri

  • Solus [Bej , Ahşap (Ceviz) Desenli Seramik Zemin Kaplamaları]
  • Forbo [PVC ve Halı Zemin Kaplamaları]

Mobilya

  • Principle

Aydınlatma

  • Compact [Armatürler]

Islak Hacim

  • VitrA [Vitrifiye]