(Boğaziçi Üniversitesi) KANDİLLİ Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden AÇIK HAVA Dersleri!

Boğaziçi Üniversitesi “Açık Dersleri”, Kartal Belediyesi İş birliğiyle Yakacık Havuzlu Park Amfi Tiyatro’da başlıyor. 05 Temmuz – 09 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek dersler, 150. Kuruluş yıl dönümü programı kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü uzmanları tarafından verilecek. 05 Temmuz’daki ilk ders, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek’ten “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği”.

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU+ Etkinlikleri kapsamında 2016 Bahar döneminde bilimsel konulara ilgi duyan herkes için başlattığı “Açık Dersler” beşinci döneminde, 150. Kuruluş yılını kutlayan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü uzmanlarının katılımı ve Kartal Belediyesi iş birliğiyle bilim meraklıları ile buluşacak. “Açık Dersler” temmuz ve ağustos aylarında Yakacık Havuzlu Park Amfi Tiyatro’da halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Toplumun her kesimine seslenen “Açık Dersler”, bu dönem, küresel ısınmadan depreme toplumun geniş kesimini ilgilendiren konular üzerine uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek bir dizi seminerden oluşacak.

Kartal Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilecek Açık Ders serisi kapsamında ilk ders 05 Temmuz Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek’ten tarafından verilecek. Saat 19:00’da başlayacak Açık Ders’te “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği” konusu ele alınacak.

Açık Ders programı kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’ne bağlı Bölgesel Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi Müdür Yardımcısı olan Jeofizik Mühendisi Dr. Öcal Necmioğlu’nun “Tsunami Tehlikesine Hazır Mıyız?” başlıklı semineri de 19 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Bu semineri, 02 Ağustos’ta Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener “Deprem: Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz” ve 09 Ağustos’ta Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü olarak görev yapmış olan Jeofizik Mühendisi Dr. Doğan Kalafat’ın “Türkiye’de Deprem Afeti ve Eğitimi” semineri izleyecek.