(ARCHITECT @WORK) 3. Kez İstanbul’da…

15 ülkede ve 26 şehirde düzenlenen, ayrıcalıklı karakteri ve yeniliğe odaklı benzersiz konsepti ile ARCHITECT@WORK, 23-24 Kasım tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde üçüncü kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Mimarlar, iç mimarlar ve diğer yapı uzmanları için özel olarak tasarlanan ARCHITECT@WORK, yalnızca inovatif ürün yelpazesi ile değil, özel sergileri ve her sene belirlenen temaya bağlı seminerleriyle de yine ilgi odağı haline geleceğe benziyor. Tanıtılan yenilikçi ürünlerin mimar ve iç mimarlardan oluşan bir komite tarafından seçilmesi, stantlarda detaylı ürün bilgisine sahip teknik yetkililerin bulunması ve gün boyu ücretsiz catering servisi bu etkinliği kaçırmamak için yalnızca birkaç neden.

Bu yıl ‘mimari ve ahşap’ temasına bağlı kalınarak düzenlenecek olan yan etkinliklerin belki de en ilgi çekeni, Anne Amelang’ın ARCHITECT@WORK özel çalışması olacak. Bunun yanı sıra Materia “Wonders of wood” malzeme sergisi ile, DAPh ve World-Architects.com ise fotoğraf sergileriyle dikkat çekecek.

Anne Amelang

Berlinli sanatçı Anne Amelang çalışmalarını ‘Ağaç gölgeleri ve metafizk doğa olaylarını şehirsel ve modern ortamda yakalayıp beslemek’ olarak tanımlıyor. Çalışmalarında günümüz malzemelerinin ilginç özelliklerinden faydalanan yaratacı sanatçı, izleyicileriyle olan iletişimi hiç göz ardı etmeden işlevsel moderniteden bir kesit sunuyor.

MATERIA’dan ‘Wonders of Wood’

Wonders of Wood yenilikçi malzemelerin oluşumunda ahşabın önemine adanmış, ziyaretçi olarak şaşırtıcı özelliklere sahip 125 adet özel malzeme örneği ve ahşap ile alakalı farklı ürünlerle tanışacağınız bir sergidir.

DAPh Fotoğraf Sergisi

DAPHh ‘mimari ve ahşap’ fotoğraf sergisi ile mimari fotoğrafçılıkta çıtayı yine yükselteceğe benziyor.

World-Architects.com Proje Seçkisi

Bu sergi uluslararası World-Architects üyelerinin projelerinden seçmelere ev sahipliği yapmaktadır. Yakın zaman mimari çalışmaların, öne çikan yeni ofislerin ve bilinen isimlerin kesişme noktası yakalanarak, sektörün günümüzdeki hali resmedilmeye çalışılmıştır.

Daha fazla bilgi için http://www.architectatwork.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.