(BTM)’den Gençlere LOJİSTİK Eğitimi!

Kemalpaşa Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulaştırma Hizmetleri Lojistik Bölümü öğrencilerine gelecek yaşamlarında faydalanabilecekleri bilgileri içeren, “Lojistik Mezunlarının Geleceği” temalı eğitim verildi.

BTM Lojistik Yöneticisi Koray Koral tarafından verilen eğitimde, öğrencilerin geleceklerine yönelik olarak bildikleri konular üzerinden geçildi ve bilmedikleri konulara dikkatleri çekildi.

Öncelikle Nietzsche’nin “Bazı şeyleri yarım bileceğine, bir şey bilme daha iyi” sözünün ne kadar doğru olduğu; esprili bir sunumun yanında coğrafya ve zeka testi ile gösterildi. Daha sonra Montaigne’in “Hedef olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.” sözü üzerinden öğrencilere kendi kişisel SWOT analizlerini yapmaları önerildi.

Gelecekte kendilerini nerede görmek istedikleri ile ilgili hayaller kurmaları ve planlar yapmaları öğütleri verildi. Öğrencilere kendilerini bu eğitim sürecinde geliştirmeleri ve olabildiğince teknik beceriyi edinmeleri için verilen nasihatler ile birlikte, mesleki tecrübelerden örneklerle, lojistik sektörünün çalışanlarından beklentileri iletildi.

Yaklaşık 1 saat süren bu sunum sonrasında soru-cevap bölümünde gençler ile sohbet ortamında BTM’nin bilgi ve deneyimleri paylaşıldı.