(Tepe Savunma), GENÇ GİRİŞİMCİ Fikirleri Uygulamaya Başlıyor!

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri’nin yeni fikir ve projeleri sektöre kazandırmak amacıyla yola çıktığı Hackathon projesinin kazananları belli oldu. Türkiye’de güvenlik alanında bir ilk olan maraton kapsamında, güvenlik tarama ekipmanlarında yazılım desteği sağlayan fikir birinci olurken; 360 derece ve görünmeden güvenlik sağlanmasına imkan veren proje ikinciliğe layık görüldü. Üçüncü olan fikir ise kişisel alarm sistemi üzerine kurgulandı. Her üç proje, 2019 yılında Tepe Savunma tarafından geliştirilerek hayata geçirilecek.

200 kişilik rekor katılıma sahne olan ve 12 grubun finale kaldığı Hackathon’da birinci 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü proje ise 5 bin TL ödüle hak kazandı. Hackathon’da dereceye girenlere ödülleri Tepe Savunma Genel Müdürü Bora Doğualp, Fütürist Alphan Manas ve Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu tarafından verildi.

“Sektörümüzün Oyun Kurucusuyuz”

Bora Doğualp

Amaçlarının güvenlik sektörüne öncülük ederek yenilikçi fikirleri desteklemek ve sürdürülebilir kılmak olduğunu söyleyen Bora Doğualp, Güvenlik sektöründe oyun kurucu rolündeki şirketimiz için inovasyon, ticari başarılarımızı devam ettirmek, geleceğe önceden hazırlanmak ve sıkı rekabet koşullarında mücadele etmek için vazgeçilemez bir unsur. Özellikle bu konu üzerinde çalışan inovasyon departmanımız bulunuyor. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için 360 derece güvenlik çözümleri geliştirme çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Tepe Savunma’nın “Aramızdaki Bağ Fikirlerle Güçleniyor” anlayışıyla uzun soluklu bir fikir maratonu düzenleyerek yaratıcı beyinlerin peşine düştüğünü ifade eden Doğualp, “Temel amacımız yeni fikir ve projeleri şirketimize ve sektöre kazandırmaktı. Çıkan ürün ya da hizmet fikirlerini hayata geçirmeyi,  katma değer yaratacak ürün, metot ya da hizmetlere dönüştürülmesini bu projede esas hedef olarak benimsedik” değerlendirmesinde bulundu.

Üniversitelerin kuluçka merkezlerinin, start up’ların, girişimcilerin, yazılımcıların ve pazarlamacıların fikir yarışına sahne olan Hackathon’da, Bilkent Cyberpark, ODTÜ Teknokent, İTÜ Kuluçka Merkezi ile iş birliği yapıldı.


Tepe Savunma:
1993 yılında Bilkent Holding’e bağlı şirketlerin güvenliğini sağlamak üzere faaliyete başlayan Tepe Savunma, şu anda 13 bin personel sayısı ile 400’e yakın kurumsal müşteriye hizmet veriyor. Müşterileri arasında; Akbank, ING Bank, Ziraat Bankası, Arçelik, OMV Petrol Ofisi, İDO, Migros, Aygaz, Ford Otomotiv, Mersin Uluslararası Liman İşletmeleri, TOFAŞ, Türk Ekonomi Bankası, Doğuş Oto, ODEA Bank, Philip Morris, Aras Kargo, US Grup Lojistik Taşımacılık, Panora, Şişecam gibi Türkiye’nin kendi sektörlerinde lider kuruluşları yer alıyor.