Türkiye, (Marshall)’ın “GÖR & BOYA” Uygulamasını EN ÇOK KULLANAN İki Ülkeden Biri Oldu!

AkzoNobel Marshall’ın cep telefonunu veya tableti mekanda hareket ettirerek, mekânların seçilen boya ile boyandıktan sonra nasıl görüneceğini önceden görmeye olanak veren ücretsiz “Gör & Boya” uygulaması, dünyada 20 milyon kişi tarafından indirildi ve en çok Türkiye ve Güney Afrika’da kullanıldı.

AkzoNobel Marshall’ın AR-GE çalışmaları kapsamında geliştirdiği ve çok beğenilen dijital uygulaması “Gör&Boya” tüm dünyada 20 milyon kişi tarafından indirilerek yeni bir rekor kırdı. Türkiye, Güney Afrika ile birlikte yenilikçi bir akıllı cihaz uygulaması olan, 60 ülkede pazara sunulan ve 400 milyondan fazla sayıda kullanılan Gör&Boya uygulamasını en fazla kullanan iki ülkeden biri oldu.

Türkiye’de  “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (Augmented Reality Technology)” ile desteklenen tek uygulama olan “Marshall Gör&Boya” uygulaması sayesinde, mekânların seçilen boya ile boyandıktan sonra nasıl görüneceğini önceden görmek mümkün oluyor.

Gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile tablet veya akıllı telefon oda içinde hareket ettirildiğinde duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt ediyor. Uygulama, duvarları seçilen renk ile sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleri ve formları ile bırakıyor; seçilen rengin mobilya ve aksesuarlarıyla uyumunu da görerek tercih yapmak mümkün oluyor. Ayrıca kendi koltuk, perde gibi ev dekorasyon unsurlarına uygun renk arayışı içinde olan kullanıcılarına, renk ve dekorasyon uzmanlarının kombinasyon önerileri ile sunuluyor.


Marshall:
Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amsterdam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için:  www.marshallboya.com