(Signify)’dan Dünyanın EN BÜYÜK LED Sera Aydınlatması!

Signify, 100 adet futbol sahası büyüklüğündeki, dünyanın en büyük LED sera aydınlatma projesi için Agro-Inwest’le anlaşma imzaladı.

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT) Rusya’nın en modern ve hızlı büyüyen taze sebze yetiştiriciliği şirketlerinden biri olan Agro-Inwest’in domates sera alanını 25 hektardan 68,5 hektara çıkarmak istediğini duyurdu. Aydınlatması yapılacak sera alanı, 100 futbol sahası büyüklüğünde.

2017 yılında Signify ve Agro-Inwest dünyanın en büyük LED sera aydınlatma projesine imza atmıştı. Hasatta kısa sürede elde edilen başarılı sonuçlar şirketin domates üretimi için Philips GreenPower LED üst aydınlatma ve Philips Green Power LED ara aydınlatma sistemlerine yatırım yapmasında itici güç oldu. Projenin boyutu ise Signify’ın sera aydınlatma sistemlerindeki liderliğini kanıtlıyor.

Konuyla ilgili yorum yapan Signify’ın Sera Ayrınlatma İş Kolu Yöneticisi Udo van Slooten, “Rusya’da yerel olarak yetiştirilmiş sebze ve meyvelere olan talep gittikçe artıyor. Agro-Inwest de bu artışı LED aydınlatma sayesinde üretim ölçeğini genişleterek karşılıyor. Ortaklığımız büyük bir başarı sağladı. Biz de yakaladığımız bu başarının devamlılığı için ürün kalitesini ve öngörülebilirliğini arttırırken aynı zamanda üretim maliyetini düşürerek şirketin büyümesine yardımcı olmaktan çok memnunuz” dedi.

Irina Mashkova

Agro-Inwest, Philips LED sera aydınlatma sistemi ile donatılmış olan 25 hektarlık domates sera alanında şimdiden mükemmel sonuçlar elde etmiş durumda. Agro-Inwest Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Direktörü Irina Mashkova; “Philips LED aydınlatma kullandığımız enerjiden neredeyse %50 oranında tasarruf etmemizi sağlarken aynı zamanda büyümede öngörülebilirliği, mamulün görünüşünü ve hasadı iyileştirdi. Bu proje için yaptığımız masrafları iki ile dört yıl içerisinde telafi etmiş olacağız. Yatırım karlılığı bakımından çok çekici. Ayrıca Signify da bizim kazancımızı tahmin etmede büyük bir doğruluk payına sahip olduğu için gelecekte elde edeceğimiz sonuçlara doğru güvenle ilerliyoruz. Geleceğin LED’de olduğunun farkındayız ve Signify da bu bağlamda ne kadar güvenilir ve konuya hakim bir ortak olduğunu kanıtlamış oldu.” diye konuştu.

Agro-Inwest’in serasına buradan ulaşabilirsiniz.


Signify:
Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya lideridir. Philips ürünlerimiz ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satışlarımız ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 32.000 çalışanımızla daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarıyoruz. Signify ile ilgili haberlere NewsroomTwitter ve LinkedIn üzerinden ulaşabilirsiniz. Yatırımcı iseniz Yatırımcı İlişkileri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.