(Beykoz Üniversitesi)’nde YENİ Bölümler Açıldı!

Beykoz Üniversitesi’nde yeni bölümler açılarak üniversitenin mevcut bölüm sayısı toplam 46’ya yükseldi. Yeni bölümlerle birlikte 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulunun bulunduğu üniversiteye çok sayıda öğretim üyesi de alınarak akademik kadro da güçlendiriliyor. Yüksek Öğretim Kurumu’nun verdiği kontenjanlarla birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yeni bölümlere ilk öğrenciler alınacak. Bölümlerin tasarımında iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, “Akademik kadromuz da sektörle iç içe bir şekilde ders içeriklerini oluşturacak” dedi.

Eğitim-öğretimde atılımlarına  devam eden Beykoz Üniversitesi’nde yeni bölümler açılıyor. Üniversitede Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde İngilizce dilde İşletme Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri; Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Psikoloji, İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri; Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Grafik Tasarım ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümleri; Meslek Yüksekokulu’nda ise Aşçılık, Çocuk Gelişimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Mimari Restorasyon bölümleri açılıyor. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), Beykoz Üniversitesi’nde açılması için onay verdiği bu bölümlere 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilk öğrenciler alınarak ders başı yapılacak.

Ayrıca; 2017-2018 akademik yılında tüm lisans öğrencilerine yüzde 100 ve önlisans yüzde 50 burs veren üniversite; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yüzde 75 burs imkanının yanı sıra ilk 5 tercihe yüzde 25 Tercih Bursu seçeneklerini de aday öğrencilere sunuyor.

“Sektörle iç içe ders içerikleri oluşturulacak”

Beykoz Üniversitesi Rektörü Mehmet Durmaz

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, yeni bölümlerin açılmasıyla yeni öğretim üyelerinin Beykoz Üniversitesi ailesine katılacağını ve böylece toplam öğretim üyesi sayısının 149 olacağını açıkladı. Üniversitede uygulamalı eğitime önem vereceklerini belirten Durman, “Ünlü eğitim bilimcisi John Dewey’in ‘Eğitim hayata hazırlık değil; hayatın kendisidir’ sözünü motto olarak belirledik. Öğrencilerimizin sadece bilmek için değil, uygulamak için öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz” dedi. Bölümlerin tasarımında iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandıklarının da altını çizen Durman, “Akademik kadromuz da sektör ile iç içe bir şekilde ders içeriklerini oluşturacak” dedi.

Beykoz Üniversitesi’nin öğrencilerine uygulama ağırlıklı, bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri, çok disiplinli yaklaşımlara açık, çok yönlü uluslararası kalite standartlarıyla desteklenen bir öğrenme ve üniversite ortamı sunduğunun altını çizen Durman, sözlerine şöyle devam etti: “Öğrencilerimizin, öğrenme alanları dışında 21’inci yüzyıl yetkinlikleri olarak ifade edilen yetkinlikleri kazanmalarını sağlamak, demokratik ve özgür düşünen, geniş ufuklu bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacak eğitim ve öğretim programlarını yapılandırmak öncelikli hedeflerimiz. Bunun için akademik kadromuzun gücü çok önemli.”


Beykoz Üniversitesi:
İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ın yönetimindeki Beykoz Üniversitesi’nde; ‘İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, ‘Meslek Yüksekokulu’, ‘Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’ olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir ‘Lisansüstü Programlar Enstitüsü’ yer almaktadır.