(MSGSÜ) ve (YTÜ) Öğrencileri’ne (Duravit)’ten “Mimarlığa Merhaba” Hediyesi!

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve ilkini İTÜ’de gerçekleştirdiği “Mimarlığa Merhaba” projesi 2018 Bahar döneminde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 11 okulda 1500’den fazla öğrenciye ulaştı. Sponsor firmaların katkılarıyla Türkiye’deki tüm okullara ulaşmayı hedefleyen Mimarlığa Merhaba projesinin destekçilerinden biri de Duravit oldu.

Mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrencileri başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi kapsamında, birinci sınıf öğrencilerine mimarlık kültüründe önemli bir yeri olan BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri hediye edildi. Projeye önemli mimarların katılımı ile seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi etkinlikler eşlik etti.

Duravit’in katkılarıyla gerçekleşen iki etkinlikten ilki 15 Mayıs 2018 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Mimarlığa Merhaba projesi kapsamındaki “İkinci Nesil Mimarlar-İç Mimarlar” söyleşisinde Ali Derya Dostoğlu ve Uğur Özer birinci sınıf öğrencileri ile meslekteki ilk yıllarına dair deneyimlerini paylaştılar. 24 Mayıs 2018 tarihinde ise Mimarlığa Merhaba projesi Proje koordinatörlerinden mimar, akademisyen Ferhan Yalçın’ın mimarlık eğitiminde yayınların ve diğer informel çalışmaların önemini anlattığı sunumu ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne konuk oldu.

Söyleşilerin ardından öğrencilere Arredamento Mimarlık’ın bez çantası içinde BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri hediye edildi.

Yeni dönemde daha fazla okula ve öğrenciye ulaşmak isteyen Mimarlığa Merhaba’nın programını web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

mimarligamerhaba.com
Twitter: @mimarlikmerhaba
Facebook: Mimarlığa Merhaba
Instagram: mimarligamerhaba
#mimarligamerhaba


Mimarlığa Merhaba Hakkında
“Mimarlığa Merhaba” mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrenciler için özel olarak hazırlanan, öğrencileri başta mimarlık alanındaki iki önemli dergi BETONART ve Arredamento Mimarlık olmak üzere dijital ve basılı yayınlarla tanıştırmayı amaçlayan sunum, seminer, sempozyum gibi etkinlikler ile desteklenen bir Binat İletişim&Danışmanlık projesidir.

Duravit
Yüz yıllar süren geleneğe sahip büyük firmalar da bir zamanlar şimdiki kadar büyük değildi. Duravit için her şey 1817 yılında Almanya’nın Hornberg şehrinde George Friedrich Horn’un önceleri sadece seramik yapımına odaklanan bir fabrika kurmasıyla başladı.
1956 yılında, seramikten porselen üretimine geçilerek ürün yelpazesi vitrifiyeyi de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu da gelecekteki başarının zeminini hazırladı ve banyo dünyasını yeni bir isimle tanıştırdı. Duravit bugün, Duravit AG uluslararası seviyede iş yapan ve tüm dünyada 10 üretim tesisinde 5.000’i aşkın çalışanı ile kökeni daima “yenilik geleneğine” dayanmış bir markadır.
Duravit yenilikçi teknolojisi, olağandışı tasarımı ve yeni ürün segmentleri geliştirmesiyle yeni bölgelerde yer edinme konusundaki istekliliğini göstermeye devam ediyor.
2000 yılında kurulan Duravit Türkiye Yapı Ürünleri A.Ş. ise halen Tuzla Organize Deri Sanayi’nin içinde faaliyet göstermektedir.