(Mimarlar Odası İzmir Şubesi)’nden İncirliova’da MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, bu yıl 6-16 Ağustos tarihleri arasında İncirliova Belediyesi’nin ev sahipliğinde İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı düzenliyor. 

İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı
6-16 Ağustos 2018
İncirliova/Aydın


TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin davet metni:

“Mimarlık öğrencileri okul dışında da mimarlığı üretmeye, anlamaya, deneyimlemeye devam ediyor. Mimarlar Odası İzmir Şubesi, bu sene İncirliova Belediyesi’nin ev sahipliğinde İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı ile bu geleneğe katkı sunuyor. 
Meslek alanlarımızın genişlemesi ve Türkiye mimarlığının gelişmesi adına dayanışmanın önemi tartışılmaz. Bunun farkındalığıyla Mimarlar Odası İzmir Şubesi olarak antik çağlardan bu yana Ege için önemli merkezlerden biri olan Aydın’ın, İncirliova İlçesinde 10 gün sürecek bir Öğrenci Yaz Kampı kurguladık. 

İncirliova, yakın tarihte Türkiye’nin ilk demiryolu olan İzmir-Aydın demiryolunun buradan geçmesiyle bölgede farklı bir anlam taşımaya başlar. Daha sonrasında Tariş’in ilk burada faaliyet göstermesi burayı bölgenin tarım merkezi haline getirmiştir. Şimdilerde ise bölgenin değişen koşulları İncirliova’da farklı ihtiyaçlar doğurmaktadır. 

Bu bağlamda bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Meydan Fikir Atölyesi, Sokak Fikir Atölyesi ve İstasyon Fikir Atölyesi olmak üzere üç çalışma alanı kurgulandı. Öğrenciler, bu alanlarda fikirlerinin gerçeğe dönüşmesiyle kent hayatına dokunma fırsatı elde edecekler. Süreç içerisinde gerçekleşecek söyleşiler ve gezilerle de (Tarihi ören yerleri, kent dokusu, deniz, kum, güneş..) katılımcılar çevreyi tanımış ve deneyimlemiş olacaklar. Tüm bunların ötesinde beraber yaşayıp, beraber üreterek dayanışma ağlarının ilk ilmeklerini atmış olacaklar.

İlerleyen günlerde ayrıntıları paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.”

İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı’na başvurmak için öğrencilerin başvuru formunu ve portfolyolarını  info@izmimod.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: www.izmimod.org.tr