(Philips Hue) Uygulama GÜNCELLEMESİ ile Akıllı Ev Aydınlatması DAHA AKILLI Hale Geliyor…

Aydınlatmada dünya lideri markalardan biri olan Signify (AEX: LIGHT), iOS ve Android tabanlı cihazlara yönelik Philips Hue uygulaması için önemli bir güncelleme yayınladı. Tüketiciler uygulamanın mevcut özelliklerinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra yeni özelliklerden de faydalanacak, böylece Philips Hue ev aydınlatma sistemini hızla ve kolayca kişiselleştirerek kontrol edebilecekler.

Signify Ev Sistemleri ve Armatürler Pazarlama ve Ürün Yönetimi Bölümü Başkanı Jasper Vervoort; “Akıllı ev aydınlatmamızı daha da akıllı hale getirdik. Yeni bir görünüme kavuşan uygulamamızı kullanmak artık her zamankinden daha kolay. Yeni özellikler arasında oda ayarlarını kolaylaştıran kısa yollar ile yeni renk seçimi özelliğinin yanı sıra ruh halinize ya da içinde bulunduğunuz özel anlara uygun 30 yeni özel sahne de yer alıyor. Güncellemeyi tasarlarken, aydınlatma tasarımcılarının, kullanıcı deneyimi uzmanlarının ve en önemlisi de müşterilerimizin önerilerine kulak verdik. Sonuç, dünyanın en çok sevilen akıllı ev aydınlatma sistemine yakışan bir uygulama oldu” şeklinde konuştu.

Evleri daha akıllıca aydınlatmak için basit yönlendirme

Sahip olduğu yeni görünümüyle, Philips Hue uygulaması elverişli kısa yollar sunarak kullanıcı deneyimini bir adım öteye taşıyor. Böylece, Philips Hue akıllı aydınlatma sistemi birkaç basit dokunuşla ayarlanabiliyor. Örneğin, uygulama içerisinde oda ayarlarına veya tekli ışıklara basılı tutarak renk değiştirilebiliyor ya da son kullanılan dört sahneye ayarlanabiliyor.

Yeni renk seçimi özelliği kullanılarak, aydınlatma yeni bir deneyime dönüştürülebiliyor. Bu sayede, bir odadaki ışıklar gruplandırılabiliyor, oluşturulan gruplar dağıtabiliyor ve paletten tam istenilen tonda beyaz ya da renkli ışık seçimi  yapılabiliyor.

Ayrıca uygulama, aydınlatma tasarımcılarının seçtiği 30 yeni sahne ile birlikte sunuluyor. Basit bir dokunuşla Honolulu’da günbatımının keyif çıkarabilirken, Londra’nın Soho bölgesinde gece gezintisine çıkılabiliniyor ve aydınlatma ruh haline uygun hale getirilebiliyor. Buna ek olarak uygulama güncellemesi ile daha fazla sahne arasından seçim yapılabilir ve kendi kişisel sahnenizi yaratmanıza olanak sağlıyor. Uygulama, en sevdiğiniz fotoğraflardan ana renkleri alıp ve bunları aydınlatmaya uygulayarak fotoğraflarınıza hayat veriyor.

Tüm Philips Hue uygulama güncellemeleri ve özelliklerine genel bir bakış için lütfen meethue.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Signify:
Signfy (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve nesnelerin interneti için aydınlatmada dünya liderlerinden biridir. Philips ürünleri ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satışları ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 32.000 çalışanı ile daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarmayı hedefliyor.