(Filli Boya) ve (Şekerbank), “KONUTLARDA ISI YALITIM SEFERBERLİĞİ” ile 1.500 Kişiye Ulaştı!

Konutlarda ısı yalıtımının yaygınlaştırılması ve tasarruf rakamlarının artırılmasına bir sosyal sorumluluk bilinciyle yaklaşan Filli Boya ve Şekerbank, yalıtım seferberliği çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ile yalıtım konusunda bir seferberlik başlatan iki marka yalıtım seferberliği çalışmalarına devam ediyor.

Tekirdağ, Erzurum, Ankara, Bursa ve İzmir olmak üzere 5 ilde 1500’ü aşkın birey ve apartman/site yöneticisinin enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirildiği buluşmalar, tam bir yalıtım seferberliği havasında gerçekleşti.

60 aya varan vade ile binalar yalıtılıyor
Bugüne kadar 4 bini aşkın birey ve apartman/site yöneticisine finansman sağlanan Şekerbank-Filli Boya iş birliği kapsamında, yalıtım finansmanı, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanıyor ve binalar Capatect uzmanlığı ile yalıtılıyor. Böylece binaların elektrik ve doğal gaz giderlerinden tasarruf edilerek bu binalara yapılan harcamaların kendi kendini ödeyen yatırıma dönüşmesi planlanıyor.

Yalıtımla elektrik ve doğal gaz giderlerinde yüzde 50’ye varan

tasarruf mümkün

Betek Boya Yalıtım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Taner Soner Şahin

Yalıtım seferberliğine ilişkin konuşan Betek Boya Yalıtım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Taner Soner Şahin toplam enerji tüketimimizin yüzde 37’sini binalarda tükettiğimizi ve binalarda tüketilen enerjinin yüzde 70’inden fazlasının ısıtma ve soğutma amaçlı olduğunu belirterek; “Dış cepheye uygulanacak doğru bir ısı yalıtım sistemi ile yüzde 50 oranında enerji ve yakıttan tasarruf sağlanabilir.  Türkiye’de her gelir düzeyindeki konut sahibinin dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip, Avrupa standartlarında Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin kalitesine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Isı Yalıtımının Yaptırmanın Faydaları:

  • Isı yalıtımına harcanan para, sağlanan enerji tasarrufu ile kendisini ortalama 3 yıl gibi kısa bir sürede amorte eder.
  • Isı yalıtımı ile evlerde ısınma için harcanan enerji ortalama %50 oranında azaltılabilir.
  • Isı yalıtımlı binalarda daha küçük kapasiteli kombi ve daha küçük radyatörler kullanılabilir.
  • Isı yalıtımı, betonun içindeki demirlerin paslanmasını engelleyerek, binanın depreme karşı dayanıklılığını arttırır.
  • Isı yalıtımı, yakıt tüketimini ve dolayısıyla da atık gazları azaltarak, çevre kirliliğinin ve küresel ısınmanın önlenmesine katkıda bulunur; doğayı korur.