Türkiye’nin En GÜVENLİ Asansörleri Belirlendi!

Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından her yıl düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması”  sonunda 2018 yılının en iyi asansör ve yürüyen merdiven firmaları belirlendi.

Türkiye’deki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut Solutions’un asansör ve yürüyen merdivenlerdeki güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkarmak amacıyla düzenlediği “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” sonuçlandı. Türkiye’de ses getiren ve katılımın her geçen sene giderek daha arttığı yarışmada bu yıl “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması kategoriler arasındaydı.

Liftinstituut Solutions önderliğinde Türkiye’de ikinci kez düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” sonrası konut, AVM, otel gibi hayatın her alanında hizmet veren yerli ve yabancı firmalar beş ayrı kategoride ödül almaya hak kazandılar. Grand Hyatt Otel’de düzenlenen görkemli ödül törenine Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester ile Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan katıldı. Birbirinden başarılı projelerin yer aldığı yarışma sonrası “Yılın En İyi Asansör Montajı” ödülünü Ağaoğlu My Newwork Projesi kazanırken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Montajı” ödülü ise Hiltown AVM Projesi’nin oldu. Bakım kategorisinde ise; “Yılın En İyi Asansör Bakımı” Süzer Plaza’nın olurken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Bakımı” ise Quasar İstanbul Projesi’ne verildi.

Türkiye’de bu yıl “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında gerçekleştirdiği yarışmada ülkedeki asansör sektörünün parlayan yıldızlarına da ödül verildi. Ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan ve daha güvenli asansörlerin Türkiye’de üretilmesi konusunda çalışan PROLIFT Asansör “Milli Asansör Kategorisi” altında ödül almaya hak kazandı.

Kaliteli projelerden seçim yapmakta zorlanıyoruz.

Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan

İki yıldır düzenlenen yarışmanın her geçen yıl daha da büyüdüğüne vurgu yapan Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan; “Her yıl yurt dışında düzenlediğimiz ve dünyanın saygın ödülleri arasında yer alan “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması”nı iki yıldır Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Asansörlerdeki güvenlik ve kalite seviyelerinin artması ve yarışmaya katılan proje sayısının her geçen yıl daha da artması nedeniyle ödülleri alacak projeleri belirlerken oldukça zorlanıyoruz. Bu sene Liftinstituut Solutions olarak “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında sektöre katkıda bulunan firmaları da değerlendirmeye dahil ettik. Milli Üretim alanında yaptığı çalışmalarından dolayı PROLIFT Asansör firması ilk kez bu ödülü almaya hak kazanan yerli üretici oldu. Tüm bu çalışmalar bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

Türkiye kaliteyi bir üst çıtaya taşıyor

Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester

Türkiye’de üretilen asansör ve yürüyen merdivenlerdeki kalitenin her geçen gün daha fazla arttığını söyleyen Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester; “Global firmaların yer aldığı asansör ve yürüyen merdiven pazarında Türkiye de her geçen gün artan bir paya sahip. Türk firmaları bu sektöre yaptığı yatırımlar ile teknoloji ve kaliteyi bir üst çıtaya çıkartıyor. Hem yurt dışında hem de Türkiye’de düzenlediğimiz bu yarışmada bu kaliteyi açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Toplam 5 dalda 9 ödül sahibini buldu. Ödül Alan projeler:

En İyi Asansör Montajı Projesi 

  • Ödüllü Proje: Ağaoğlu My Newwork
  • Ödüllü Yüklenici: Schindler Asansör

En İyi Yürüyen Merdiven Montajı Projesi 

  • Ödüllü Yüklenici: Otis Asansör

En İyi Asansör Bakımı Projesi

  • Ödüllü Proje: Süzer Plaza Projesi
  • Ödüllü Yüklenici: Kone

En İyi Yürüyen Merdiven Bakımı Projesi 

  • Ödüllü Proje: Quasar Projesi
  • Ödüllü Yüklenici: AG Melco Mitsubishi

Milli Üretim Kategorisi 

  • PROLIFT Asansör

LiftinstituutSolutions:
Liftinstituut, 2002 yılında Hollanda sınırları dışındaki ilk ofisini Türkiye’de açtı. Geçen 10 yıllık süreçte kurum, Türkiye’de yüzlerce asansör komponentini belgelendirdi. Ayrıca bazı asansör firmalarını da Asansör Yönetmeliği kapsamında montaj ve piyasaya arz konusunda yetkilendirdi. Liftinstituut tarafından sertifikalandırılan ve AB sınırları içerisinde serbest dolaşım hakkı kazanan onlarca Türk malı, Avrupa’daki rakipleri ile yarışır hale geldi.

Liftinstituut, Mart 2009’da ANSI (Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü) tarafından AECO (Akredite Asansör Yürüyen Merdiven Belgelendirme Organizasyonu) olarak atandı. Böylece, Liftinstituut Kuzey Amerikan asansör pazarında da aktif rol almaya başladı. Avrupa ve Asya’da üretilmiş birçok marka ve ürün, ABD ve Kanada’da satılmak üzere Liftinstituut tarafından test edildi ve onaylandı.

Avrupa Standardizasyon Komitesi’ne (CEN) üyeliği bulunan, aynı zamanda Kuzey Amerika’daki AECO’nun ve asansörlere CE Belgesi veren ilk NOBO’lardan olan Liftinstituut; sadece asansör ve yürüyen merdivenler hakkında hükümetlere, mimarlara, inşaat sektörüne ve bina sahiplerine denetleme hizmeti sunuyor.

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions ise, Türkiye’de asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor. Bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla hizmet veren Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyor.

Günümüzde Amsterdam ve İstanbul ofisleri ile Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Avustralya’da test ve belgelendirme, Avrupa ve Türkiye’de de yeni tasarım, uygulama ve servis danışmanlığı sunan ve sadece düşey taşıma sistemleri konusunda faaliyet gösteren bir organizasyon olarak çalışmaya devam ediyor.