Üniversite Öğrencileri, (Kale) Ürünleri ile KÜÇÜK BANYOLAR Tasarladı…

Kaleseramik, İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliği ile öğrencilerin yaratıcılığını destekleyen bir tasarım yarışması düzenledi. “Kale ürünlerini kullanarak, ‘Küçük Banyolara’ Akıllı Çözümler Bul” adlı tasarım yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla üniversiteler ile ortak projeler yürütmeye devam eden Kaleseramik’in, İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliğinde düzenlediği “Kale ürünlerini kullanarak ‘küçük banyolara’ akıllı çözümler bul” adlı tasarım yarışmasına İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarım bölümlerinde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencileri katıldı.

“Büyük düşün, küçük tasarla” sloganı ile 13 Mart’ta başlayan yarışmaya yoğun ilgi gösteren öğrencilerin Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Banyo markalı ürünleri kullanarak hayata geçirdiği projeler 24 Nisan 2018 tarihinde toplanan özel jüri tarafından tasarım özgünlüğü, kullanılan ürünlerin kendi aralarındaki ve mekanla olan uyumları, işlevsel mekan kullanımı, uygulanabilirlik, kreatif, farklı ve estetik olması kriterlerine göre değerlendirildi.

Alanlarında uzman olan Prof. Dr. Mehmet Şener Küçükdoğu, Prof. Dr. Gülay Usta, Doç. Dr. Rana Kutlu, Yrd. Doç. Dr. Arzu Erçetin, Yrd. Doç. Dr. Aliye Rahşan Karabetça, Aylin Koen, Hakan Ezer, Atilla Kuzu, Jale Kulin, Esin Sözer Kalender ve Fulya Bozkurt dereceye giren tasarımları seçti.

Toplam 36 projenin katıldığı yarışmada Oğuzhan Yılmaz, İpek Geç ve Çağla Bektaş, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen törenle, ödüllerini aldı. Öğrencilerden birinci Oğuzhan Yılmaz’a yaz dönemi staj imkanı ve iPhone 8, ikinci İpek Geç’e iPad Pro tablet, üçüncü Çağla Bektaş’a ise Apple Watch akıllı saat hediye edildi.

Ödüllerin yanı sıra, Kaleseramik uygun gördüğü takdirde, dereceye giren projeler yeni bir mekan tasarımı olarak, katalog ve görsel sunumlar içinde yer alma fırsatı da bulabilecek.