(Antalya Belediyesi) HOBİ BAHÇESİ Projesi’nde (BTM) Shingle Ürünleri Tercih Edildi…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent yaşamının yorucu temposundan uzaklaşıp keyifli bir mola vermek isteyenler için hayata geçirdiği Hobi Bahçesi Projesi’nde BTM Shingle ürünleri tercih edildi.

Antalya ili Bahtılı Mahallesi’nde yapılan “Hobi Bahçesi Projesi” kapsamında kullanıcılara özel olarak ayrılmış bahçeler ve hobi evleri bulunuyor. Yaklaşık 140.000 m² alanda projelendirilen tesis içerisinde kullanıcıların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla koşu parkurları, kafeteryalar, spor tesisleri, mescit ve çocuk oyun alanlarına yer verildi.

76 dönümlük ilk etap proje alanında 348 adet hobi evi hayata geçirildi. 4,5 m²  kapalı alanı ve 13,5 m²’lik açık verandası bulunan hobi evi çatılarında BTM Shingle dekoratif çatı kaplaması uygulandı. Hobi evlerinde toplam 63 m² ekilebilir alan bulunuyor. Bağımsız bahçelerde kullanıcılar karpuz, kavun gibi yerde yetişen meyve, çeşitli sebze, mevsimlik çiçek gibi her türlü tarımsal üretimi yapma imkânına sahip olacak. Toplamda 7000 m² BTM Shingle dekoratif çatı kaplaması kullanılan projede tüm hobi evleri sahiplerine tahsis edilmiş durumda.