İtalyan (Natuzzi)’den Dekorasyona Bireysel Yaklaşım: Melpot

İtalyan mobilya markası Natuzzi, bir satranç tahtasındaki taşların akılcı hareketlerine sahip Melpot ile iç dekorasyonda metrekare kaygısı yerine zevk ve lüks kavramlarını getiriyor. Fatih Kıral Mobilya & Dekorasyon bünyesinde yer alan mağazalarda beğeniye sunulan Melpot, konfigürasyon çeşitliliği ile “yaşayacağı yeri kendine özel kılmak isteyen” herkese hitap ediyor.

Mobilyada “Ulaşılabilir İtalyan” mottosuyla tanınan Natuzzi’nin yeni oturma grubu Melpot, sadece bir mobilya değil; birbirinden farklı parçaların kişinin zevkleri doğrultusunda bir araya getirilmesiyle ortaya çıkarılan ve birbirinden farklı “yaşam alanı” anlayışını yansıtan, tamamen kişiye özel tasarımlara açık bir parçalar bütünü… Mauro Lipparini’nin tasarladığı Melpot, bir yandan mimari tasarım standartlarına sadık kalırken bir yandan da birbirinden farklı tasarım seçeneklerini kullanıcıya sunuyor.

İtalyan mobilya tasarımının dünyaca tanınan markalarından Natuzzi’nin, ağırlıklı olarak kent yaşamı içinde bunalan kitleleri rahatlık, şıklık ve “yaşam alanına istediği konforu ve kullanışı getirme” arzusuyla buluşturan tasarımı Melpot, Fatih Kıral Mobilya & Dekorasyon bünyesinde yer alan mağazalarda tüketicinin beğenisine sunuluyor. Melpot, Natuzzi adını taşıyan Cemil Topuzlu, Levent ve İzmir mağazaları ile Bodrum, Antalya ve Florya’daki Fatih Kıral mağazaları içinde de yine Natuzzi markasına ayrılan özel bölümlerde bulunuyor.

Melpot’ta tüm parçalar birbirinin yerini alabilecek şekilde düşünülmüş. Hepsi yeniden yerleştirilebilir ya da yalnız başına kullanılabilir. Natuzzi’nin deri kaplama yaklaşımı ile Melpot çarpıcı ve benzersiz bir atmosfer yaratmada üstün hale gelmiş. Ana parçalar, farklı renkte yastıklarla klasikten radikale doğru kavramlar arası yolculuğa çıkabiliyor. Koltuğun yastıklı arkalığı, kabarık vurgusuyla dikkat çeken masa, duvar paneli ve raflarla çevrelenmiş sert ve yumuşak yüzeyler birbirleriyle kakofoni oluşturmadan kişinin yaşam alanı için hayal ettiği uyumu ve estetiği bir arada sergiliyor.

Mobilya ya da oturma grubu alınacağı zaman Melpot ile metrekare engeliyle karşılaşmak da tarih oluyor. Çünkü Melpot; dar salonlar, oturma odaları hatta home-office’ler için alana uygun parçaların seçilmesiyle sorunu çözüyor. Geniş bir yaşam alanı, Melpot’un tüm bileşenleriyle bambaşka bir kimlik kazanabiliyor. Yastıklı arkalığa karşı kabarık, kapitone vurgulu sedir, arkalığa monte edilmiş raflar, modüler bileşenler ve her zevke hitap eden aksesuarlarla ortaya çıkan konfigürasyonlar kişiye aradığından fazlasını sunuyor.