(Nurus) Tasarımları DUBAİ ve STOCKHOLM’de Sergilendi…

Teknoloji ve mobilyayı estetikle birleştiren Nurus’un tasarımları, uluslararası fuarlarda ilgi odağı oldu. Stockholm’deki Passenger Terminal Expo’da havaalanı mobilyaları konusundaki son tasarımlarını sergileyen Nurus, Dubai’deki Workspace at Index Fuarı’nda da çalışma alanlarına yönelik ürünlerini sektörün ileri gelenlerine tanıttı.

Dünyanın önde gelen havaalanı mobilyası üreticileri arasında yer alan Nurus 20-22 Mart tarihleri arasında İsveç’te, bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilen Passenger Terminal Expo 2018’de terminal çözümleriyle yer aldı. Nurus son olarak da Dubai’de 26-29 Mart tarihleri arasında düzenlenen, 35 ülkeden 100’e yakın firmanın katıldığı uluslararası mobilya tasarım fuarı Workspace at Index’te otel, restoran, kafe, sosyal salonlar, eğitim, ulaşım aracı ve sağlık gibi farklı sektörlere yönelik tasarım ürünlerini mimarlar, proje yöneticileri ve ziyaretçilerle buluşturdu.

Geleceğin Çalışma ve Yaşam Alanlarına İnovatif Çözümler

Son teknolojiye entegre tasarım ve ürünleri ile kullanıcıları destekleyen Nurus, uluslararası fuarlarda geleceğin çalışma ve yaşam alanlarına yön veren çözümleriyle öne çıkıyor. Yenilikçi fikirleri ve insan sağlığını dikkate alan inovatif çözümleriyle tasarladığı her alanda özgün bir atmosfer oluşturan Nurus, sektörüyle ilgili dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ediyor. Dubai’deki satış ofisi sayesinde Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika pazarlarına hakim olan Nurus dört gün süren Dubai Workspace at Index Fuarı’nda, açık ofis ihtiyaçlarına uygun tasarladığı, çalışma mekanlarının farklı kullanımlarına göre yeniden kurgulanabilen ürünleri ile dikkat çekti. Fuarda, Nurus’un, ayakta da çalışmaya imkan veren yükseltilebilir çalışma masası Otto, Türkiye’nin ilk sertifikalı çalışma koltuğu Me Too, çalışma alanlarında kısa süreli egzersizler yapmak için geliştirilen sağlık ünitesi Take 5 ve ofis mekanlarında oda ve masaların dönüşümlü kullanımına olanak tanıyan Rezervasyon Sistemi gibi ürünleri yoğun ilgi gördü.

Havaalanlarında Yolcu Deneyimi Değişiyor

Nurus, 100 ülkeden 7 bine yakın havaalanı profesyoneli ve endüstri liderini ağırlayan Stockholm Passenger Terminal Expo 2018’de ise terminaller için son teknolojiyle geliştirdiği tasarımları ile katılımcılarla bir araya geldi. Sabiha Gökçen’in yanı sıra, St. Petersburg, Makedonya, Türkmenbaşı, Aşkabat, Atatürk, Adnan Menderes ve Milas-Bodrum havalimanlarının loca, ortak salon, bekleme alanı, geçiş noktaları, hava trafiği kontrolü ve yönetimi alanlarını tasarlayan Nurus, Sabiha Gökçen Havaalanı’nın ek binası, Kotoka (Gana) ve Kuveyt Uluslararası Havaalanları için de terminal koltukları üretiyor. Nurus, dünya havacılığında değişen müşteri deneyimini ürünlerine yansıtıyor. Tasarımlarında insanların yolculuk sırasında da işlerini yönetebilme ve dış dünyayla bağlantıda kalma ihtiyacından hareketle mobilyaya entegre, kablolu ve kablosuz elektrifikasyon unsurlarından yararlanan Nurus, kullandığı ses izolasyon malzeme ve panelleri sayesinde de kalabalığa bağlı gürültü sorununu en aza indiriyor.