“Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi” 14 Nisan’da İNŞAAT SEKTÖRÜ ile Buluşuyor!

İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin (İPYD) bu sene 2.sini düzenlediği Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi 14 Nisan 2018’de Hilton Kozyatağı Otel’de İnşaat Sektörü ile buluşuyor.


14 Nisan 2018
2.Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi
Hilton Kozyatağı Otel


Türkiye’de Proje Yönetim bilincinin gelişmesi amacı ile 21 yıldır faaliyet gösteren İPYD bu sene 19.su gerçekleştirilen Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi ile birlikte 2. Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi’ni düzenliyor. Zirvede; tasarım aşamasından uygulama sonunda bina teslimine kadar tüm aşamalarda; değişken koşullara karşı esneklik, müşteri memnuniyeti, iş birliği, verimlilik, yalınlık, otonomi, takım çalışması, çalışan motivasyonu temalarına odaklanan Çevik/Agile yaklaşımların belirsizlik ve karmaşıklık katsayısı yüksek projelerde başarıya katkısı değerlendirilecek.

Avrupa ve ABD’de İnşaat sektöründe giderek yaygınlaşan Çevik yaklaşımlar konusunda Türkiye inşaat sektörünün önde gelen isimleri, S. Özge Arıoğlu (Yapı Merkezi), Selami Gürel’in (ENG-Metal Yapı) yanı sıra özellikle kamu-özel sektör iş birliği projelerinde SCRUM yaklaşımı sayesinde kazanılan avantajları aktarmak üzere Simon ORRELL de konuşmacılar arasında yer alacak. Agile Turkey kurucularından Mehmet Yitmen katılımcılarla takım olma deneyimi üzerine bir etkinlik gerçekleştirecek.

IPYD ve Agile Turkey’in konusunda deneyimli üyeleri; Alev Akın, Demet Demirer, İlke Bozkurt ve Mehmet Yitmen’den oluşan proje takımının yürüttüğü 3 pilot projede; MUUM MimarlıkYapı Merkezi A.Ş. ve Metal Yapı, inşaat sürecinin 3 farklı aşamasına ait Çevik Proje Yönetimi, SCRUM, deneyimi geliştirdiler. Zirvede sektörün bu ilk “Çevik” takımlarının deneyimlerini aktaracakları, Çevik Takımlarının Deneyim Paneli ile birlikte bir de sektöre yönelik inovatif çözümler geliştiren start-up’ların inşaat sektörünün verimliliğine sağlayacakları katma değerin değerlendirildiği “START-UP” paneli bulunuyor.

Hilton Kozyatağı’nda 12-13 Nisan 19. Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi’nin ardından 14 Nisan’da düzenlenecek olan Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi hakkında detaylı bilgi ve kayıt formuna http://www.dinamikler.org/insaat.asp sitesinden ulaşılabilir.