(Gaggenau), YENİ Vario Cool 400 Soğutma Serisiyle “iF Design Award”dan “Altın Ödül” Aldı!

Gaggenau, yeni piyasaya sürülen Vario Cool 400 soğutma serisiyle dünyanın en prestijli ve en büyük tasarım yarışmalarından olan iF Design Award’da Altın ödüle layık görüldü.

Profesyonel sınıf, lüks mutfak aletleri üreticisi Gaggenau, Vario Cool 400 soğutma serisiyle dünyanın en iyi tasarım ödüllerinden biri sayılan iF Design Award’da en iyi tasarımlara verilen Altın ödüle layık görüldü. Tasarımı ve fonksiyonelliğiyle dikkat çeken Vario Cool 400 soğutma serisi için iF jürisinin yaptığı değerlendirmede; Gaggenau’nun kaliteli malzeme kullanımına, mekanla uyumlu cömert ebatlarına, yiyecekleri korumak için gösterdiği özene övgüde bulunuldu. Yeni serinin modernliği ve kulpsuz tasarımıyla iç mimariye mükemmel şekilde uyum sağlaması da jürinin beğenisini kazandı.

Merkezi Almanya’nın Hannover şehrinde bulunan dünyanın en eski bağımsız tasarım kuruluşu iF International Forum Design GmbH, her yıl en iyi katılımcılara iF tasarım ödülünü veriyor. Değerlendirme kriterleri listesinde, İnovasyon ve Özen, Fonksiyonellik, Estetik, Sorumluluk ve Konumlandırma yer alıyor. Olağanüstü tasarımlara verilen 75 iF Altın ödülü, 54 ülkeden 2.955 katılımcının sunduğu toplam 6.402 çalışma arasından seçildi.

 


iF tasarım ödülü:
iF tasarım ödülü, 65 yıldır istisnai tasarımda kalitenin belirleyicisi kabul edilmektedir. iF etiketi, dünyanın dört bir yanında olağanüstü tasarım hizmetleri ile tanınırken, iF tasarım ödülü de dünyanın en önemli tasarım ödülleri arasında gösterilmektedir. Katılımda bulunulan disiplinler arasında, Ürün, Ambalaj, İletişim ve Hizmet Tasarımı, Mimari ve İç Mimarinin yanı sıra Profesyonel Konseptler de bulunmaktadır. Ödül kazanan katılımların tümüne, iF dünya tasarım rehberi ve iF tasarım uygulamasında yer verilirken, Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen iF tasarım sergisinde de gösterilmektedir.

Gaggenau:
Üstün kaliteli ev aletleri üreticisi Gaggenau, “Made in Germany” teknolojisi ve tasarımı ile inovasyonda bir liderdir. Defalarca uluslararası ödüller alan, ürünleri ile ev mutfaklarında sürekli yeni devrimler yaratan şirket, 1683 yılına kadar uzanan geçmişiyle öne çıkmaktadır. Şirketin başarısı, teknolojik açıdan ilerleme ve işlevsellikle kombine edilen net bir tasarım dili temeline dayanmaktadır. 1995 yılından bu yana BSH Hausgeräte GmbH Münih’in yan kuruluşu olan Gaggenau, bugün dünya çapında 50’yi aşkın ülkenin metropollünde 22 amiral gemisi konumundaki galeriyle temsil etmektedir.
www.gaggenau.com