(Bürotime), Tasarım Stratejisini SÜRDÜRÜLEBİLİR FARKINDALIK Üzerine Kurguluyor…

Türkiye’de ofis mobilyası sektörünün öncü markası Bürotime, çalışma alanları yerine yaşam alanları oluşturma olgusuyla hareket ederek, İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de göz önünde bulundurarak; sağlıklı, ergonomik ve çalışanların ihtiyaçlarını karşılayacak insan odaklı tasarımlar geliştiriyor.

Özgün tasarım alternatiflerinin ve ofis alışkanlıklarının her geçen gün daha da geliştiği günümüzde, değişen iş kültürü ve çalışan beklentilerine hitap edebilmek en önemli farkındalık unsuru olarak göze çarpıyor. Bu doğrultuda hareket eden ofis mobilyası sektörünün öncü markalarından Bürotime, tasarımlarını çalışanların farklı ihtiyaç, beklenti ve kullanım alışkanlıklarını göz önünde tutarak geliştiriyor.

Bürotime, ofis mobilyaları konusunda geliştirdiği tasarımlarda çalışanlara en uygun kişisel çözümleri sunarken; ofis genelinde hareket serbestliği, çok işlevli çalışma alanları, ev sıcaklığı ve mahremiyetini hissettirebilecek özel alanlar da oluşturuyor.

Hüseyin Tosunoğlu

Ofisler Yaşam Alanı Haline Geldi

Günümüzde birçok şirketin ofis mobilyaları tercihlerinde, çalışanlarının kuruma aidiyet hissedeceği ve kurum kültürüne bağlılık gösterebileceği tasarımları kullandığına dikkat çeken Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu; “Çalışanların bireysel ihtiyaçlarını, iş yerinde ergonomiyi ve konforu ön planda tutuyoruz. Çalışma alanları yerine yaşam alanları oluşturma olgusuyla hareket ediyor; her zaman samimi, doğal ve ev rahatlığı sunan mekanların oluşturulabilmesini hedefliyoruz. Çalışma kültürünün masa başından sosyal mekanlara, insan odaklı tasarım anlayışına evrildiği günümüzde ofisler artık hepimiz için birer yaşam alanı haline dönüştü. Bu ihtiyaçtan hareketle tasarımlarımızı her geçen gün geliştiriyoruz’’ diyor.

Sürdürülebilir Yaşam, Sürdürülebilir Tasarım

Tasarımda her ne kadar işlevsellik, görünüm ve kullanıcıda uyandırdığı his temel alınsa da günümüzde değişen çevresel uygulama ve farkındalıklar tasarımcı ve üreticileri yeni bir yaklaşım olan “sürdürülebilirlik” kavramını benimsemeleri yönünde zorluyor. Bürotime bunu çalışmalarına merkez alan ilk kurum olma özelliği taşıyor. Hüseyin Tosunoğlu; “Sürdürülebilir tasarımın ölçüsü ve kullanım alanı ne olursa olsun kullanıcıya fiziksel ve psikolojik yönden fayda sağlamalı ve çözüm sunmalıdır. Bürotime, tasarım stratejisini yaşam kalitesini arttıran ve ekosistemi koruyan ürün alternatifleri çerçevesinde kurgulayarak yola çıkmıştır. Bu gereksinimden hareketle kullanıcıya iç mekân hava kalitesi yüksek ortamlar sunabilmek için, 2014 yılında GREENGUARD Çevre Enstitüsü’ne başvurarak sertifika sürecine dâhil olmuş ve Türkiye’de koltuk ve mobilya ürün grubunda GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ofis mobilya üreticisi unvanını elde etmiştir. Bürotime olarak; değişen ofis kavramının geleceğin trendleri ve akıllı teknolojileri ekseninde ne kadar evrilse de insan hayatının bir köşesinde hep var olacağına inanıyor; karşılıklı iletişim ve paylaşım gibi değerlerin çalışanların bir aradayken daha etkili hissedilebileceği duygusunu taşıyoruz. Bizim için asıl önemli olan, geliştirdiğimiz ürünler ve sunduğumuz hizmetin insanlığa ve çevreye bir katma değer olarak yansımasıdır’’ açıklamasında bulundu.