Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi’ne GERİ SAYIM Başladı!

İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin (İPYD) bu sene 2.sini düzenlediği Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi 14 Nisan 2018’de Hilton Kozyatağı Otel’de İnşaat Sektörü ile buluşuyor.


12-13 Nisan
19. Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi
14 Nisan 2018
2.Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi
Hilton Kozyatağı Otel


Türkiye’de Proje Yönetim bilincinin gelişmesi amacı ile 21 yıldır faaliyet gösteren İPYD bu sene 19.sunu düzenlemekte olduğu Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi ile birlikte 2. Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi’ni düzenliyor.

Proje yönetimine öncü ve inovatif bakış açısını bu sefer Türkiye İnşaat Sektörüne yönelten İPYD, Agile Turkey’in desteği ile “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” projesi başlattı.  IPYD ve Agile Turkey’in konusunda deneyimli üyeleri; Alev Akın, Demet Demirer, İlke Bozkurt ve Mehmet Yitmen’den oluşan proje takımının yürüttüğü proje; genel katılıma açık seminerler, proje takımlarına eğitimler ve 3 pilot projeden oluşuyor. MUUM Mimarlık takımı; Yedikule CER Atölyeleri Rezidans Projesi, Yapı Merkezi A.Ş. Takımı; Beşiktaş Lüks Otel Projesi ve Metal Yapı New York’ta yüksek katlı ofis projesi ile inşaat sürecinin 3 farklı aşamasına ait Çevik Proje Yönetimi, SCRUM, deneyimi geliştirdiler.

Zirvede; tasarım aşamasından uygulama sonunda bina teslimine kadar tüm aşamalarda; değişken koşullara karşı esneklik, müşteri memnuniyeti, iş birliği, verimlilik, yalınlık, otonomi, takım çalışması, çalışan motivasyonu ve mutluluğu temalarına odaklanan Çevik/Agile yaklaşımların belirsizlik ve karmaşıklık katsayısı yüksek projelerde başarıya katkısı değerlendirilecek.

Avrupa ve ABD’de İnşaat sektöründe giderek yaygınlaşan Çevik yaklaşımlar konusunda Türk İnşaat Sektörünün önde gelen isimleri, Özge Arıoğlu (Yapı Merkezi), Selami Gürel’in (ENG-Metal Yapı) yanı sıra özellikle kamu-özel sektör iş birliği projelerinde SCRUM yaklaşımı sayesinde kazanılan avantajları aktarmak üzere Simon ORRELL de konuşmacılar arasında yer alacak. Agile Turkey kurucularından Mehmet Yitmen katılımcılarla takım olma deneyimi üzerine bir etkinlik gerçekleştirecek.

 

Sektörün ilk ÇEVİK takımlarının deneyimlerini aktaracakları, ÇEVİK Takımlarının Deneyim paneli ile birlikte bir de sektöre yönelik inovatif çözümler geliştiren start-up’ların İnşaat Sektörünün verimliliğine sağlayacakları katma değerin değerlendirildiği “STAR-UP” paneli bulunuyor.

Hilton Kozyatağı’nda 12-13 Nisan 19. Dinamikler Uluslararası Proje Yönetim Kongresi’nin ardından 14 Nisan’da düzenlenecek olan Dinamik İnşaat Yönetimi Zirvesi hakkında detaylı bilgi ve kayıt formuna http://www.dinamikler.org/insaat.asp sitesinden ulaşılabilir.