(Peli Parke) DOMOTEX Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nda Yeniliklerini Tanıttı!

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki en önemli fuarı olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” 12-15 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlendi. Birçok ülkeden 1615 katılımcı ve 45 bin ticari amaçlı ziyaretçinin bulunduğu fuarda Peli Parke, innovatif ürünlerini sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Almanya’nın Hanover Kenti’nde düzenlenen Halı ve Yer Döşemeleri Fuarı Domotex’e düzenli olarak katılan Peli Parquet bu yıl fuarda daha büyük stantta yer alarak tüm koleksiyonlarını tanıttı.

Sektörün en son trendleri ve yenilikleri ile profesyonellerin buluşma noktası olan 12-15 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşen “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı”nda 9’uncu hol / A42 no’lu stantta 202 m2’de yer alan  ve Türkiye’yi temsil eden firmalardan  Vezirköprü Orman Ürünleri, Vintage, Golden, Wood, Comfort ve Elegance koleksiyonlarını tanıttı. Peli Parquet’nin yeni kolleksiyonu Loft  Collecion’ın dar ebatlı ve gerçek ahşap dokulu ürünü de fuarda ön planda yer aldı.

Bu tür fuarlara katılmanın önemli olduğunun altını çizen  Marka Yöneticisi Meltem Öztaş ‘‘Ülkemizi, markalarımızı Avrupa ülkelerine ve dünyaya tanıtmak adına bu tür platformlarda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’yi temsil eden ve tamamen yerli  bir markayız. Fuara katılarak sektördeki yenilikleri ve trendleri görme imkanı buluyoruz’’ dedi. Vezirköprü Orman Ürünleri’nde MDF, sunta, kontrplak, parke ürettiklerini söyleyen Öztaş “Türkiye’de bölgesindeki ormanları kullanarak HDF üreten bir tesisi olarak kalitesini hep aynı seviyede tutan ender tesislerden biriyiz’’ dedi. Grubumuz 1953’ten beri varlık gösteren köklü bir marka. Laminat parke  üretiminde Türkiye son yıllarda Avrupa ile eşdeğer kalitede üretim yapan bir ülke konumunda olduğunu söylemek isterim. Kısa sürede ülkemiz bu sektörde çok yol kat etti. 10 yıl önce Türkiye’de laminat parke kullanılıyordu ama bunun %50’si ithaldi. Bugün geldiğimiz noktada üretimimizle, ürün kalitemizle artık bizler yurtdışına ihracat yapıyoruz. İhracat oranımız her yıl artıyor. Parke üretimimiz yılda 25 milyon m2. Şu anda üretilen parkenin  % 20’sini ihraç etmekteyiz. 2017 yılında %26 büyüme gösterdik. Bu oran da her yıl artıyor” dedi.


Turanlar Grup:
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet, Peli–DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile bir entegre bir tesistir.