DOMOTEX 2018’e (AGT) Damgası…

“Yenilik İsteyene” mottosuyla yaşam alanlarında fark yaratan AGT, DOMOTEX 2018 yeni parke koleksiyonlarını sektör profesyonellerine tanıttı. Ziyaretçiler yeni parke serilerinin yanı sıra AGT’nin tasarımıyla dikkat çeken standına da büyük ilgi gösterdi.

Türkiye’nin lider mobilya bileşenleri markası AGT, yeni parke serilerini 12-15 Ocak tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen uluslararası halı ve zemin kaplamaları fuarı DOMOTEX 2018’de dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıttı. 70’den fazla ülkeden 1615 şirketin katıldığı fuarda AGT’nin kalitesi ve şıklığıyla göz alan, leke tutmayan ve kolay temizlenen yeni parke serileri Bella, Natura Slim & Large ve Legno Lamine büyük beğeni topladı.

Fuara ilişkin bir değerlendirmede bulunan AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, şunları söyledi: “Ahşabı Geliştiren Teknoloji AGT olarak her yıl olduğu gibi bu yılda yeni ürünlerimiz, zengin parke koleksiyonlarımızla DOMOTEX Fuarı’nda yerimizi aldık. 60’dan fazla ülkeden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, sergilediğimiz parke serilerimizin büyük ilgi gördü. Ayrıca şık tasarımıyla göz alan standımız da ziyaretçilerden övgü topladı. Hedefimiz DOMOTEX gibi dünyanın önde gelen fuarlarına katılarak ihracat ağımızı daha da genişletmek.”

Özgün tasarımlarıyla zemin kaplamasında modaya yön veren AGT’nin DOMOTEX 2018’de tanıttığı yeni ürünlerinden Natura Slim & Large Serisi, gerçek ağaç hissi veren, senkronize yüzey dokusu, 8 mm kalınlığıyla doğayı yaşam alanlarına taşıyor. 8 mm kalınlığındaki Bella, doğadan ilham alan renkleriyle tasarım özgürlüğü sunuyor. Legno Lamine Serisi ise 14 mm kalınlığıyla fark yaratırken dünya ormanlarından izler taşıyan dokusuyla dikkat çekiyor. AGT parke koleksiyonlarının tümü patentli klik sistemi sayesinde çok kolay ve hızlı uygulanıyor, zamanla açılma yapmıyor. Isıya ve aşınmaya dayanıklı, leke tutmayan, üstün sızdırmazlık özelliğine sahip AGT Parkeler, böylece uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılabiliyor.


AGT:
1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketi AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke süpürgelik üretimi yapıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016 yılındaki 700 milyon TL’yi aşkın cirosu, yüzde 40’lık ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.