(Liftinstituut Solutions)’dan EN İYİ ASANSÖR Yarışması

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut Solutions, her yıl yurt dışında gerçekleştirdiği ‘Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen MerdivenYarışması’nı geçtiğimiz yıl ilk kez Türkiye’de düzenlemişti. Liftinstituut Solutions Türkiye ofisi tarafından İstanbul’da mayıs ayında ikincisi düzenlenecek yarışmada, 2017 yılının en iyi asansör ve yürüyen merdiven projeleri belirlenecek.


“Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması”
Son başvuru tarihi: 30 Mart 2018


Kuruluş amacı Hollanda Krallığı sınırları içerisinde çalışan asansörlerin güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkarmak olan dünya devi Liftinstituut, Türkiye’de ve bölgede büyürken, asansör ve yürüyen merdiven güvenliğine dikkat çekmek için yarışma düzenliyor. Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri 80 yıllık tecrübesiyle denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut’un her yıl yurt dışında düzenlediği Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen MerdivenYarışması”,  Türkiye’de ikinci kez gerçekleştiriliyor. Uluslararası bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut’un Türkiye ofisi Liftinstituut Solutions tarafından geleneksel hale gelen yarışmanın ikincisi İstanbul’da düzenlenecek.

 

Montaj ve Bakımın En İyileri

Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması; konut, rezidans, AVM, karma projeler, otel, sağlık kampüsü, ofis gibi gayrimenkul projelerine mühendislik hizmeti veren Liftinstituut Solutions önderliğinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak. Yarışma sonrasında Mayıs ayının son haftasında düzenlenecek ödül töreniyle Türkiye’nin en iyi asansör ve yürüyen merdiven projeleri açıklanacak. Liftinstituut Solutions’a yapılan başvurular arasında yapılacak yarışmada, beş ayrı kategoride toplam on ödül verilecek. Her kategoride ürünün montajı/bakımı yapan firma ile ürünün sahibi/işletmecisi ödüllendirilecek. ‘Montaj’ kategorisinde, 2017 yılının; en iyi elektrikli asansör montajı, en iyi hidrolik asansör montajı ve en iyi yürüyen merdiven bant montajı yapan firmalar belirlenecek. ‘Bakım’ kategorisinde ise 2017 yılının; en iyi asansör bakımı ve en iyi yürüyen merdiven/bant yapan firmalarına ödül verilecek.

Bu yıl herkesin başvuru yapabileceği yarışma için son başvuru tarihi Mart 2018. Detaylı program ve bilgiye Liftinstituut Solutions Türkiye Ofisi’nden ulaşabilirsiniz.

 


Liftinstituut Solutions:
Liftinstituut, 2002 yılında Hollanda sınırları dışındaki ilk ofisini Türkiye’de açtı. Geçen 10 yıllık süreçte kurum, Türkiye’de yüzlerce asansör komponentini belgelendirdi. Ayrıca bazı asansör firmalarını da Asansör Yönetmeliği kapsamında montaj ve piyasaya arz konusunda yetkilendirdi. Liftinstituut tarafından sertifikalandırılan ve AB sınırları içerisinde serbest dolaşım hakkı kazanan onlarca Türk malı, Avrupa’daki rakipleri ile yarışır hale geldi.

Liftinstituut, Mart 2009’da ANSI (Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü) tarafından AECO (Akredite Asansör Yürüyen Merdiven Belgelendirme Organizasyonu) olarak atandı. Böylece, Liftinstituut Kuzey Amerikan asansör pazarında da aktif rol almaya başladı. Avrupa ve Asya’da üretilmiş birçok marka ve ürün, ABD ve Kanada’da satılmak üzere Liftinstituut tarafından test edildi ve onaylandı.

Avrupa Standardizasyon Komitesi’ne (CEN) üyeliği bulunan, aynı zamanda Kuzey Amerika’daki AECO’nun ve asansörlere CE Belgesi veren ilk NOBO’lardanolan Liftinstituut; sadece asansör ve yürüyen merdivenler hakkında hükümetlere, mimarlara, inşaat sektörüne ve bina sahiplerine denetleme hizmeti sunuyor.

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions ise, inşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyenmerdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor. Bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla hizmet veren Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyor.

Günümüzde Amsterdam ve İstanbul ofisleri ile Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Avustralya’da test ve belgelendirme, Avrupa ve Türkiye’de de yeni tasarım, uygulama ve servis danışmanlığı sunan ve sadece düşey taşıma sistemleri konusunda faaliyet gösteren tek organizasyon olarak çalışmaya devam ediyor.