(Schréder) ve (Huawei)’den Stratejik Ortaklık: Shuffle Tesisi

Huawei ile önde gelen küresel dış mekân aydınlatma çözümleri sağlayıcısı Schréder, Londra’da 17 Kasım 2017 tarihinde sekizincisi gerçekleştirilen Global Mobil Geniş Bant Forumu’nda ortak geliştirdikleri çok fonksiyonlu aydınlatma sütunu olan Shuffle Tesisi’ni tanıttı. Shuffle Tesisi, modüler Shuffle aydınlatma tabanlı sisteme ve Huawei’in açık hava küçük hücresine dayanıyor ve böylece gelecek nesil bağlantının herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlıyor. Shuffle Tesisi, forum zirvesinde sunulduğunda operatörler ve dünya çapındaki ana sanayi müşterileri tarafından dikkat çekti.

Schréder ve Huawei, geçen yıl Huawei’in açık entegrasyon istasyonunu Shuffle’a dahil etmek için işbirliği yaptı. İki şirket 17 Kasım 2017 tarihinde Londra’da düzenlenen Global Mobil Geniş Bant Forumu’nda, şehirleri aydınlatan ve birbirine bağlayan çözümlerin ortak olarak geliştirilmesini sağlayacak stratejik işbirliği için Mutabakat Zaptı’nı (MoU) imzaladı.

Sürekli gelişen mobil geniş bant teknolojisi, insanların günlük yaşamlarını değiştiriyor ve yeni işler tanıtıyor. Akıllı cihazların ve kablosuz kullanıcıların sayısının gittikçe artması, tüketimde patlamaya neden oluyor. Operatörler büyük kapasite ve bağlantı sunmak zorundalar, ancak geleneksel tesis çözümü ile yoğun kentsel bir alanda bir tesis edinmek çok zor. Akıllı şehir gelişimi için ideal çoklu uygulama platformu olan sokak lambaları, hemen hemen her yerde mevcut ve bir güç kaynağına bağlı olarak düzenli bir şekilde hizmet veriyor.

Schréder, 2015 yılında modüler Shuffle aydınlatma tabanlı sistemini tanıttı. Bir aydınlatma sütunundan çok daha fazlası olan Shuffle, şehirlerin vatandaşların beklediği bağlantıyı sağlamasına yardımcı olmak için kontrol sistemleri, hoparlörler, gözetleme kameraları, sıcak noktalar, elektrikli araç şarj cihazları, tabela ve daha çok akıllı servisleri entegre edebiliyor.

Shuffle Tesisi, kentlerin 4G kapsama alanını geliştirmesine ve ağ kapasitesini göze çarpmayan bir şekilde artırmasına imkân veriyor. Bu ince sütun, kent sakinlerini rahatsız edebilecek göz kamaşmalarını ortadan kaldırarak kentsel çevreyle  mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Ayrıca altyapıları 5G kapsama alanını gelecekte başarıyla uygulama imkânı sunuyor.

Zirvede konuşan Schréder CIO’su Nicolas Keutgen, “Bu, sektördeki heyecan verici bir durum ve Huawei ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz. Stratejik ortaklığımız, iki önde gelen oyuncunun yeteneklerini bir araya getirerek; dünya çapındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi uçtan uca çözümler sunmak” dedi.

Huawei’nin kablosuz ürün serisinin CMO’su Zhou Yuefeng, “Tesis edinmek, ağlarını genişletmek isteyen operatörleri her zaman rahatsız eden büyük bir sorun haline geldi. Shuffle Tesisi tarafından getirilen sinerji, etkili bir çözüm sunacak ve belediye ve operatörlerin ağ yapısını genişletmelerini ve hızlandırmalarını sağlayacak. Huawei, gelecek nesil bağlantıyı hızlandırmak için tüm endüstri liderleriyle birlikte çalışmaya hazır” dedi.


Schréder:
Schréder akıllı dış mekan aydınlatma çözümlerinde dünya çapında liderdir. 1907 yılında kurulan şirket, 48 yan kuruluşu ve 5 Ar-Ge merkezi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine hizmet veriyor. Şehrin bir ortağı olarak, kamuya ve özel alanlara, kullanıcılara yönelik ilgi çekici deneyimler ve yöneticilerin operasyonel faydaları ile güvenli, konforlu, sürdürülebilir ve akıllı çevrelere dönüşen akıllı çözümler tasarlıyor ve geliştiriyor.