MÜKEMMELLİĞİN Rengi Beyaz (Peli-DK) ile İç Mekan Kapılarında!

Peli-DK Koleksiyonları’nda yer alan Valera, Pyramid, Frame White, Gold White ve Sword White adındaki beyaz kapılar seçkin ve şık tasarımlarıyla yaşam alanlarınıza farklı bir anlayış getiriyor.

Turanlar Group markalarından olan Peli’nin geçtiğimiz yıl Peli-DK ismiyle tasarlayıp üretmeye başladığı iç mekan kapıları yaşam alanlarına farklı bir değer kazandırıyor.

Peli-DK Koleksiyonu’nda yer alan beyaz kapılar mekana kattığı serinlik ve dinginlik duyguları ile tercih edildiği alanlara rahatlatıcı bir atmosfer sağlıyor. Özellikle ışığı yansıtan beyaz renkteki Peli-DK kapıları mekanda; temizlik, huzur, denge gibi duyguları etkin kılıyor.

Peli-DK Koleksiyonları’ndaki Valera, Pyramid, Frame White, Gold White ve Sword White kapılarının ortak özelliği beyaz renkte olmaları. Valera yaşam alanlarına sıcak, samimi bir ortam kazandırırken, Pyramid yeni jenerasyona ait tasarımı ile modern görünüm elde etmenize yardımcı olurken, Frame White, Gold White ve Sword White kapılar  mekânlarda modernliği, şıklığı ve samimiyeti birlikte yaşatmanızı mümkün kılıyor.

Mükemmelliğin rengi olarak düşünülen beyaz renkteki Peli-DK kapılar yaşam alanlarınızda seçkin ve şık tasarımlarıyla öne çıkıyor.

Çizilmeye karşı dayanıklı, temizlemesi kolay olan Peli-DK kapıların yüzeyi canlılığını ve parlaklığını hep koruyor. Kasa, pervaz ve kapı yüzeyinin aynı dokuda olması ve kapı yuvasında kullanılan fitil sayesinde kapıların sessiz kapanması da bu kapıların ortak özellikleri arasında.

Peli-DK Kapılarının Özellikleri

Peli-DK, yarattığı üç ayrı stildeki kapılarla, tüketicinin yaşam tarzına uygun modellerin yanı sıra, mobilya trendleriyle birleşen tasarımları hayata geçirdi. Bu tasarımlar tüketicinin yaşam tarzını dikkate alıp, evin içindeki mobilya anlayışıyla bütünleşiyor. Sadece endüstriyel kapı tasarımları yerine, yaşam şeklinize uygun kapıları mobilya trendinize katmış oluyorsunuz.

Peli-DK adı ile üretilen iç mekan kapılarının tasarımında öncelik parke ve kapı yüzeyini bütünleştirmek. Mekanlarda kullanılan süpürgelikleri de kapıların pervazları ile aynı model yapmak ve bunu Peli Parquet’nin geniş ürün koleksiyonundan ister birebir uyan, ister kombin olarak kullanılabilecek dekorlarla tamamlamak Peli-DK’nın sektöre getirdiği yeni bir anlayış.


Turanlar Grup:
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet, Peli-DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile bir entegre bir tesistir.