ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ ve ÖDÜLLERİ Programı’nın 16. Dönemi Gerçekleştiriliyor…

TMMOB Mimarlar Odası tarafından 2018 yılında 16. dönemi gerçekleştirilecek olan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri’ne katılım için son tarih: 2 Mart 2018


Son Katılım Tarihi: 2 Mart 2018 Cuma
Seçici Kurul Toplantısı: 22-24 Mart 2018
Ödül Töreni: 6 Nisan 2018 Cuma, Cermodern, ANKARA

Sergi Programı:

  • 6-13 Nisan 2018  Cermodern, ANKARA
  • 2 Mayıs-17 Haziran 2018 Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Sergi Salonu, Karaköy, İSTANBUL
  • 1-19 Ekim 2018  Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak, İZMİR

Bu dönem programa yapılacak olan başvurular, geçen dönemlerden farklı olarak Çevrimiçi Katılım Formu üzerinden yapılacaktır. Çevrimiçi Katılım Formu doldurulduktan sonra, sistemin otomatik düzenlediği belgenin, katılımcı(lar) tarafından ıslak imza atılarak, Mimarlar Odası Genel Merkezi’ne ulaştırılması gerekmektedir. Başvurular çevrimiçi sistem üzerinden alınacak olsa da, ıslak imzalı belgenin gönderilmemesi halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

Program Broşürü: http://www.mo.org.tr/ulusalsergi/doc/2018brosur.pdf

Ayrıntılı Bilgi: www.mo.org.tr/ulusalsergi


Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı:
Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı, TMMOB Mimarlar Odası tarafından ilk kez 1988 yılında, Mimar Sinan’ın 400. ölüm yıldönümü anısına düzenlendi. 1988’den başlayarak iki yılda bir gerçekleştirilen bu program, Türkiye’deki mimarlık üretiminin ardındaki 30 yılı aşan varlığıyla köklü bir kurumsal destek olmuştur. Oda’nın verdiği ödüller ile mimarlığın aslında kültürel bir etkinlik olduğu ve değerlendirme ölçütlerine dayanarak, seçkin olanın sıradan olandan ayrılabileceği kamuoyuna iletilmek istenmektedir. Geçtiğimiz 15 dönemde programa 2483 mimarlık ürünü katılmış, seçkin nitelikleri nedeniyle 185 ürüne ve 51 kişi veya kuruluşa çeşitli dallarda ödül sunulmuştur. Sergiye katılan ürünlerin tümü Ulusal Mimarlık Ödülleri Kataloğu ile ulusal ve uluslararası kamuoyuna ulaştırılarak, çağdaş Türkiye mimarlığının tanıtımına katkı sağlanmaktadır.