2018’in RENK Trendlerini (DYO) İle Yakalayın!

Teknolojideki gelişmeler yılın renginde de kendini gösterdi. Uluslararası renk otoritesi Pantone, 2018’in rengini yaratıcılık ve icatlara ilham veren mavi tabanlı bir moru ifade eden Ultra Violet olarak belirledi. Türkiye’nin en köklü boya markası DYO, 2018’in moda rengi Ultra Violet’i, kartelasında yer alan 6254 renk kodu ile mekanlarınıza getiriyor.

Uluslararası renk otoritesi Pantone 2018 yılının rengini, yaratıcılık ve icatlara ilham veren Ultra Violet (mor ötesi) olarak açıkladı. Mavi tabanlı bir moru ifade eden 2018’in yeni rengi sezgisel Ultra Violet, yeni teknolojileri keşfetmeyi galaksiyi daha sanatsal ifade etmeyi anlatıyor.

Henüz gelmemiş olanın yolunu aydınlatıyor

Pantone’nin ‘henüz gelmemiş olanın yolunu aydınlatıyor’ diye tanımladığı Ultra Violet’i dekorasyonda kullanımı konusunda ilk ipuçlarını ise DYO verdi. DYO’nun Renk Yağmuru Kartelası’nda bulunan ve Ultra Violet’e karşılık gelen 6254 renk kodu mekânlarınıza ilahi bir ışık vaat ediyor.

İlham verici mor ile mekânlarınızda yaratıcı düşüncelerin gelişmesine katkıda bulunmanız mümkün. Meditasyon ve sosyal alanlarda mor tonlarının kullanılması bu noktalarda bir araya gelen topluluklarının enerjilerini de yükseltme etkisi gösteriyor.

Yaşam alanlarında DYO’nun 6254 kodlu rengini tek başına kullanabileceğiniz gibi Mor &Lila ve Gri-Beyaz Renk Damlası Kartelaları’ndaki tonlarla kombinleyerek mükemmel bir uyum da yakalayabilirsiniz.

Mekânlarınıza sanatsal bir parlaklık gelecek

DYO Kalite Kontrol ve Renk Sistemleri Müdürü Berna Gürsular Akal DYO’nun Renk Yağmuru Kartelası’nda yer alan renk damlaları ile her rengin kişiye özel hale geldiğini, Mor-Lila Renk Damlası içinde yer alan 6254 renk kodunun Ultra Violet’yi ifade ettiğini belirtiyor. Yine Renk Pınarı Sistemimizde ki diğer kartelalarımızda bulunan Ral 4005, NCS S 4040-R50B, L150, N146 ve L149 kodlarının da bu anlamda öne çıktığını, DYO’nun doğadan ilham alarak hazırladığı yeni renk kartelasında bulunan 6254 kodlu rengin ‘ilahi ışığı’ yansıtarak yaşam alanlarına sanatsal bir parlaklık da kazandıracağı değerlendirmesinde bulunuyor.