(İzocam) Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2017 Yılında da Yükseltti!

İzocam’ın Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş olan Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı.

İzocam’ın pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana başlıkları, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi sonucunda İzocam’ın notu 08.12.2017 – 08.12.2018 dönemi için 9,31 olarak belirlendi.

Başarıyı, disiplinli ve özverili çalışma getirdi

Levent Gökçe

Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe “Başarıyı, disiplinli ve özverili çalışma getirdi” dedi ve İzocam’ın Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’ne dört yıldır tabi tutulduğunu kaydeden Gökçe, şöyle devam etti: “Bu süreçte notumuzu istikrarlı şekilde artırdık. İlk kez derecelendirildiğimiz 2014 yılında puanımız 8,76 idi. Bu puanı 2015 yılında 9,16’ya, 2016 yılında 9,28’e yükselttik. Bu yıl da amaçlarımız doğrultusunda rekorumuzu yeniledik ve 9,31 puanla başarımızı bir kez daha kanıtladık.”

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’nde başarısını her yıl artıran İzocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2016 yılında düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Artıran Şirket” Ödülü’ne de layık görülmüştü.