DÜZCE UMUT EVLERİ, Dünyanın En Önemli 10 Konut Projesi Arasında!

Düzceli Kiracı Depremzedelerin Umut Evleri, Dünya Konut Ödülleri’nde (World Habitat Awards) “Dünyanın En İyi 10 Sosyal Konut Projesi” arasında yer aldı.

Kurulduğu 1985 yılından beri dünyanın dört bir yanından güncel konut sorunlarına pratik, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üreten sosyal konut projelerini ödüllendiren Dünya Konut Ödülleri’nin (World Habitat Awards) 2017 finalistleri açıklandı. Düzceli Evsiz Depremzedeler Kooperatifi’nin on beş yıllık hak arama süreci sonunda inşa edilen Düzce Umut Evleri 10 finalist arasında yer aldı.

Dünya Konut Ödülleri, 1985’te İngiltere merkezli World Habitat Vakfı ile Birleşmiş Milletler Habitat Örgütü’nün konut üretiminin iyi örneklerini belirlemek ve tanıtmak amacıyla faaliyete geçirdiği bir organizasyon. Yıllar boyunca, dünyanın hemen her yerinden geniş bir yelpazede yetkin projelerin onurlandırıldığı yarışmada, konutlaşmanın gündeme getirdiği güncel ihtiyaçlara cevap arayan her renk ve biçimde tasarımla karşılaşıldı.

Dünyanın dört bir yanından sosyal konutların katıldığı yarışmada, Düzceli Kiracı/Evsiz Depremzedeler’in on beş yıllık çabası sonucu katılımcı tasarımla hazırlanan projesi henüz inşaat bitmeden finalist olmaya hak kazandı.

Detaylı bilgi için: duzceumutatolyesi.wordpress.com