(AKG Gazbeton) “Tek Kesit Cephe Sistemi” ile KONUT Projelerinin Vazgeçilmezi Oldu!

İnovasyon odaklı üretim yapan AKG Gazbeton İşletmeleri, ısı yalıtım plağı Minepor ile Tek Kesit Cephe Sistemi ile Bartın ve Karaman’da bulunan konut projelerinde yer aldı. AKG Gazbeton Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, “Bu iki projede; blok ürünler ve Minepor ısı yalıtım plağı ile oluşturulan tek kesitli duvarlardabinanın ısı yalıtımının çözümlenebileceğini ortaya koymayı amaçladık” dedi.

Isı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan blok ve donatılı ürünler ile Minepor Isı Yalıtım Plağı üreten AKG Gazbeton, Bartın ve Karaman’da gerçekleştirilen konut projelerinde gazbeton sektörünün karbon ayak izi belgeli ilk ısı yalıtım plağı Minepor ile projelerde fark yarattı. Bartın’ın Amasra ilçesinde, Akmazlar İnşaat tarafından yapılan yedişer katlı 2 blokta 90 adet daireden oluşan Amasra Panorama Evleri, Karaman’da ise Bifa Bisküvileri ve Aygün İnşaat ortaklığı ile 13’er katlı 4 bloktan oluşan Biay Konut projelerinde yer aldıklarını belirten AKG Gazbeton Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; Karaman’da ikinci kez Tek Kesit Cephe Sistemi ile Karaman Bereket Konutlarında yer aldıklarını ve özellikle ısı yalıtımına verilen önemin daha da artması ile yeni nesil hiç yanmaz ısı yalıtım plağı Minepor’a olan talebin de sürekli arttığını söyledi.

İşbirlikleri devam edecek

Sırrı Güvenç

Sırrı Güvenç,“Karaman’daki projeler, şu anda Karaman’da yapımı devam eden en büyük konut projeleri. Bartın’daki ve Karaman’daki projelerde AKG Gazbeton Cephe Sistemi kapsamında tek kesitli duvarlarda binanın ısı yalıtımının çözümlenebileceğini ortaya koymayı amaçladık. Hatta Minepor ısı yalıtım plağı ve gazbeton blokları ile tek kesitte çözümlenen projelerin yalıtım performansı ve maliyet avantajının katma değerine çok inanıyoruz” dedi. İnovasyon odaklı üretim anlayışı ile üretim yaptıklarını anlatan Sırrı Güvenç, “AKG Gazbeton olarak geniş ürün yelpazemiz, sahip olduğumuz ve geliştirdiğimiz ileri teknoloji ve esnek üretim anlayışıyla, yapı malzemeleri sektöründe farkımızı ortaya koymaya devam ediyoruz. 2017 yılında da artan kapasitemiz ve geliştirdiğimiz yeni iş modelleri ile başta inşaat firmaları olmak üzere, tüm paydaşlarımızla daha fazla işbirliği yapmaya devam ediyoruz. Ar-Ge Merkezi’mizin gücüyle sektöre önemli oranda katma değer yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Geleceğin yapı malzemesi

Gazbetonun bugün olduğu gibi geleceğin de yapı malzemesi olacağını dile getiren Sırrı Güvenç, “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması, atıkların değerlendirilmesi, yeşil bina projelerinin yaygınlaşması, sürdürülebilirlik kavramının hayatın her aşamasına yerleşmesi, depreme/yangına dayanıklı, yüksek ısı yalıtım özelliği ile gazbetona duyulan ilgiyi daha da artacak. Öte yandan yanmazlık özelliği ile farklılaşan, hem ekonomik hem de çevreye duyarlı olması nedeniyle binalara değer katan Minepor Isı Yalıtım Plağı dabinalarda tercih edilmeye devam edecektir. 2013 yılında pazara sunduğumuz ve aynı yıl içinde yılın ısı yalıtım ürünü seçilen Minepor, içindeki bor mineralleri sayesinde bina ömrü boyunca sağlamlığını koruyor. İç ve dış cephe yalıtımında kullanılan Minepor, üstün yalıtım performansıyla eski ve yeni yapılara ısıl konfor kazandırıyor, enerji tasarrufu sağlıyor. Hatta AKG gazbeton blokları ile Minepor’u birlikte cephe çözümü için kullanıldığında ciddi bir maliyet avantajı da sağlanıyor” ifadelerini kullandı.


AKG Gazbeton:
Blok ile donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın dağıtım ağının yanı sıra, Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG Gazbeton, 2015 yılında, Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ilk ETA belgesinin sahibi oldu.
Yenilikçi Ar-Ge anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG Gazbeton, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. İnsana, çalışanına ve çevreye, duyduğu saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton,1.750.000 metreküp üretim kapasitesiyle, Türkiye ekonomisine önemli katkı ve tüketicimize konfor sağlıyor.