(Tezcan)’ın YENİ Ürünü Galvalume’u BEYAZ EŞYA Sektöründe İlk Kullanan Marka (Arçelik) Oldu!

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ilk yassı mamul üreticisi Tezcan’ın yeni ürünü GALVALUME piyasaya çıkığı ilk yılda büyük ilgi ile karşılandı. Kullanıcılarına dayanıklılık ve maliyet açısından önemli bir avantaj sağlayan ürünü Türkiye’de ilk kullanan beyaz eşya markası Arçelik oldu.

Geçen yıl yaptığı ürün yatırımı ile iç pazarı, Türkiye için bir ilk olan GALVALUME ile buluşturan Tezcan, 2017 yılında yeni ürününü daha geniş kitle ve sektörlere anlatma çalışmalarına ağırlık vermişti. Kaplamasında içerdiği yüzde 55 alüminyum ile yüksek korozyon direncine sahip ve daha ekonomik olan GALVALUME’u ülkemizde de kullanımı yüksek bir malzeme haline getirmek hedefiyle çalışmalarını sürdüren marka, emeklerinin karşılığını toplamaya başladı.

Kullanıcılarına dayanıklılık ve maliyet açısında büyük avantaj sağlayan GALVALUME’u Türkiye’de ilk kullanan beyaz eşya markası Arçelik oldu. Ürünü ısıl etkilere karşı olan dayanıklılığı ve korozif direnci nedeni ile tercih eden Arçelik, GALVALUME’u çalışma yapısı itibariyle hem nemli hem de sıcak bir ortama sahip Kurutma Makinasında kullanmaya başladı.

GALVALUME’un beyaz eşya sektörüne büyük avantajlar sağlayacağını anlatan Tezcan Direktörü Asiye Ay Çelik, “GALVALUME sahip olduğu yüksek korozyon direnci sebebi ile beyaz eşya içinde kullanılan tüm parçalarda uygulanabiliyor. GALVALUME’u buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinası gibi diğer ürün gruplarında da tercih edilen bir hammadde haline getirmeyi planlıyoruz” dedi.

GALVALUME’u Türkiye’ye kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Asiye Ay Çelik, “Kaplamanın içeriğinde birbirine yakın oranlarda bulunan alüminyum ve çinko sayesinde yüksek korozyon dayanımına sahip olan GALVALUME, ekonomik olmasının da getirdiği avantaj ile büyük ilgi görmeye başladı. Tıpkı dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta beyaz eşya olmak üzere tüm sektörlerde kullanımı yüksek bir malzeme haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Tezcan hakkında ayrıntılı bilgi için; www.tezcan.com


Tezcan Hakkında
Türkiye’nin yüzde 100 Türk sermayeli ilk yassı mamul üreticisi Tezcan, faaliyetlerine 1983 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Galva-1 fabrikası ile başladı. Kocaeli’nde 110 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 210 bin m2 alan üzerinde kurulu dört büyük işletmeye sahiptir. 2016 yılında yaptığı yeni 75 bin m² alana sahip fabrika yatırımı ile kapasitesini 1.3 milyon tona çıkarmış durumdadır. Bünyesinde Asitli sac, soğuk sac, Galvanizli sac, GALVALUME sac, boyalı sac üretim prosesleriyle birlikte çelik servis üretim merkezini bulunduran kurum; yapıdan inşaata, beyaz eşyadan otomotive kadar pek çok sektöre hizmet veriyor. Kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği yatırımları, global kalite standartlarında üretimi, son teknoloji ekipman kullanımı ve hızla gelişen yapısıyla sektöründe lider firmalardan biri haline gelen Tezcan, ürünlerini dünya genelinde 70’den fazla ülkeye ulaştırıyor. http://www.tezcan.com/