(SZN Wood)’dan ESKİTME AHŞAP Teknolojisi…

Orman ürünleri sektöründe üretici olarak faaliyet gösteren SÖZENLER, 65 yıllık tecrübesini SZN WOOD olarak standardın dışında iç ve dış mekân tasarımlarıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. Türkiye’de ilk kez doğal ladin ağacından eskitme ahşap teknolojisini kullanan firma, sektöre yeni ve özel bir soluk getirdi. 2017 yılında 35 Milyon TL’lik ciro ile hedefini katma değeri arttırarak en az yüzde 20 büyümek olarak belirleyen SZN’nin yıllık üretim kapasitesi; ahşap kent mobilyalarında 5 bin metreküp emprenyeli hammadde, masif mobilyalarda 1.000 takım, eskitme ahşapta ise 500 bin metrekare ahşap kaplama…

Ahşap, yapılarda en geniş kullanım imkânı sunan malzeme. Rutubet emici özelliği ile bir nevi nem düzenleyici olan ahşap, ekonomikliği, yüksek ısı yalıtımı, uzun ömürlü çevre dostu olması ile tercih nedeni. Modern çizgiler ile birleştiğinde görsel ilgiyi üzerine çeken ahşap, eskitme teknolojisi ile harmanlanarak tasarımlara yeni bir soluk getiriyor.

Ahşap mobilyalar yaşam alanlarında doğallığı, sağlıklı oluşu özellikle ergonomikliği ve ekonomikliği ile hizmet sunuyor. Hedefi katma değeri arttırarak en az yüzde 20 büyümek olan SZN Wood ile metropol insanının yoğun iş temposuna rağmen şıklıktan ödün vermeyen ofisleri eskitmenin izlerini taşıyacak. SZN Wood tasarımları Türkiye’de ilk kez ladin ağacını kendine özel makinaları ile eskiterek ürünlerine yansıtacak.