İKİNCİ KEZ Düzenlenen (ARCHITECT@WORK İSTANBUL) Övgüyle Karşılandı!

3 Kasım Cuma ve 4 Kasım Cumartesi 2017 tarihlerinde düzenlenen ARCHITECT@WORK İstanbul’un ikinci etkinliği 1.696 mimar, iç mimar, tasarımcı ve yapı uzmanına 200’den fazla yenilikçi ürünle tanışma imkânı sağladı.

Başarılı Bir Kosept

14 farklı ülkede ve 22 şehirde düzenlenen ARCHITECT@WORK’ün Creative Fo(u)r adlı dört mimar tarafından tasarlanan patentli konsepti, İstanbul Fuar Merkezi’nde yarattığı atmosfer ile yine beğeni topladı. Yenilikçi ürünleri öne çıkaran yalın sergileme alanları, yalnızca katılımcı ve ziyaretçileri en iyi şekilde bir araya getirmekle kalmayıp, aynı zamanda ziyaretçilerin doğru noktalara odaklanmasını da sağlıyor. Böylece her mimar ve iç mimarın anahtar kelimesi olan inovasyon, alanında en saygın ihtisas fuarlarından biri olan ve zemin kaplamalarından aydınlatma teknolojilerine kadar en yenilikçi ürünlerin tanıtıldığı ARCHITECT@WORK’ün yine ana kriteri oldu.

Tema: Mimari ve Işık

ARCHITECT@WORK İstanbul 2017’nın Mimari ve Işık teması, Materia’nın Lovely Light adlı malzeme sergisinin prömiyeriyle desteklendi. Seminer alanını dolduran sunumlar ise şöyleydi:

Firas Hnoosh – Perkins+Will
Mustafa Öney – Öney Mimarlık
Kayhan Çakanel – Efekta Architects
Sinan Kafadar – Metex Design
Önder Kaya – Öncüoğlu Mimarlık
Nergiz Arifoğlu – Lightstyle

Seminerlerin yanı sıra Refik Anadol’un Wind of Boston çalışması, DAPh fotoğraf sergisi ve World Architects proje sergisi de yoğun ilgi gördü.

“FARKLILIK ve ÖZGÜNLÜK gibi mimaride olması gereken 2 temel kavramı birbiriyle kaynaştıran ve bunu bir mimari etkinlik haline getiren ARCHITECT@WORK İstanbul ekibini; stantlar dizini şeklinde süregelen mimari ürün tanıtımına yepyeni bir yorumla boyut kattıkları için tebrik ederim. Gerek mekan kurgusu, gerek içeriği, gerekse katılımcı profili ile nitelikli bir etkinlik haline bürünen ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliğinin, önümüzdeki dönemler için de merakla beklenen bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Yine başka bir mimari kavram olan LESS IS MORE (AZ ÇOKTUR) prensibinin ne kadar da çok şey anlatabildiğini bize gösteren bu etkinliğin, ben de önümüzdeki dönemler için yakın takipçisi olacağım.” Kayhan Çakanel – 03/11/2017

bi_özet‘in ARCHITECT@WORK İstanbul’da katılımcı firma ve ziyaretçi mimarlar ile yaptığı söyleşilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki ARCHITECT@WORK İstanbul 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde IFM’de gerçekleşecek.