Sarp Evliyagil “PAYLAŞMANIN HAZZI” Sunumu ile (Mimarlar Derneği 1927)’de…

Koleksiyoner ve Evliyagil Müzesi Kurucusu Sarp Evliyagil, 14 Kasım 2017 Salı günü saat 19:30’da Mimarlar Derneği 1927’de “Paylaşmanın Hazzı” başlıklı bir sunum gerçekleştiriyor.

Sunum, Başkent’in ilk ve özel Çağdaş Sanat Koleksiyon müzesi olma özelliğini taşıyan “Müze Evliyagil’in ve Sarp Evliyagil’in koleksiyonunun başlangıç ve kuruluş öyküsünü konu alıyor.


SARP EVLİYAGİL:
Koleksiyoner – Evliyagil Müzesi Kurucusu. 1970 doğumludur. Bilkent Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği mezunudur, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Ajans-Türk Gazetecilik ve Matbaacılık Sanayi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı olarak 1989’da başladığı kariyerini, Basım, Yayın, Eğitim Yayıncılığı, Kağıt-Karton, Nitelikli Kart Üretimi-Pazarlama, İnşaat, Gayrimenkul Geliştirme, Turizm ve Eğitim alanında faaliyet gösteren Ajans-Türk Topluluğu Şirketleri “Yönetim Kurulu Başkanı” olarak sürdürmektedir. Evos Basım Yayın Web Ofset Ltd. Şirketi’nin, Ekoyay Yayıncılık Şirketi’nin ve Metropark Concept ve Metropark Plus Karma Konut ve Alışveriş Merkezi Projeleri’nin Kurucu Ortağı, Ajans Kart- Ankart Şirketleri Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, TÜGİAD ve TÜSİAD üyesidir. 2015’te, Ankara’nın İlk Çağdaş Sanat Koleksiyon Müzesi’ni kurmuştur.