(Kreatif Mimarlık)’ın 12. SEYAHAT BURSİYERLERİ Belli Oldu!

Kreatif Mimarlık’ın 12 yıldır aralıksız devam ettirdiği yaz stajı seyahat bursunun 2017 kazananları belirlendi. Yaz boyunca ofisteki projelerin geliştirilmesine katkıda bulunan Abdülkerim Atabey, Ali Serdar Özadam, Aybüke Ergü, Dicle Taştan, Sena Özgürcan ve  Sinem Evcim, yaz sonunda çalışmaları ile değerlendirildi. Kreatif Mimarlık proje yöneticilerinin de seçimi ile seyahat bursunun bu yıl ilk kez iki stajyere verilmesine karar verildi.

Çalışmaları doğrultusunda seçilen stajyerlerden Abdülkerim Atabey ve Sinem Evcim 2018 yazında Kreatif Mimarlık Seyahat Bursu sayesinde Interrail ile Avrupa’da gözlemlerde bulunacak.


Abdülkerim Atabey
1995’de Konya’da doğdu. 2013 yılında Konya Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ne girdi. 2016 yılında Rönesans Piazza Karma Kullanım Projesi’nde ve 2017 yılında Kreatif Mimarlık Ofisi bünyesinde çeşitli projelerde staj eğitimi gördü. Öğrenim hayatında birçok ulusal öğrenci proje yarışmalarına katılım gösterdi. Aynı zamanda Samsun 19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması’nda Selahattin Tüysüz (Adapt Architect) ekibi dahilinde mansiyon ödülü, Elazığ Kent Meydanı Tasarım Yarışması’nda Erhan Yıldız ve Selahattin Tüysüz ekibi dahilinde ikincilik ödülü kazandı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi olarak lisans eğitimine devam etmektedir.

Sinem Evcim
1995 yılında Sakarya’da doğdu. 2013 yılında Sakarya Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ne başladı. 2016 yılında Vadistanbul projesinde şantiye stajını, 2017 yılında Kreatif Mimarlık’ta ofis stajını tamamladı. İTÜ’de 4.sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.